تولید بیش از 14 میلیون دز واکسن برکت | آسمونی
کد مطلب: 60119 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
واکسن برکت به رکورد تولید بیش از 14 میلیون دوز دست پیدا کرد

واکسن برکت به رکورد تولید بیش از 14 میلیون دوز دست پیدا کرد

مجموع واکسن‌ ایرانی کرونای برکت تحویل داده شده ازسوی ستاد اجرایی فرمان امام به وزارت بهداشت به 6 میلیون دُز رسید.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از فارس، حسن جلیلی، مدیر پروژه تولید واکسن کوو ایران برکت با اعلام اینکه مجموع واکسن‌ ایرانی کرونای تحویل داده شده ازسوی ستاد اجرایی فرمان امام به وزارت بهداشت به 6 میلیون دز رسیده است گفت: تا امروز نزدیک به 6 میلیون دز واکسن ایرانی کرونا را جهت تزریق عمومی تحویل وزارت بهداشت داده‌ایم.

واکسن برکت به رکورد تولید بیش از 14 میلیون دوز دست پیدا کرد
واکسن برکت به رکورد تولید بیش از 14 میلیون دوز دست پیدا کرد

وی افزود: از 25 خرداد و پس از صدور مجوز تزریق عمومی واکسن کوو ایران برکت توسط وزارت بهداشت، سرعت تولید نخستین واکسن ایرانی کرونا را افزایش دادیم و تاکنون 14 میلیون دز واکسن در کارخانه شفافارمد تولید و روانه بخش کنترل کیفیت شده که در این مرحله 16 تا 20 روز بررسی کیفیت واکسن‌ها به زمان نیاز دارد و پس از تأیید کیفیت تحویل وزارت بهداشت می‌شوند.

مدیرعامل کارخانه شفا فارمد خاطرنشان کرد: خطوط یک و دو کارخانه شفافارمد در شهرک دارویی برکت هم‌اکنون فعال و در حال تولید واکسن کرونا هستند و به زودی خبرهای بسیار خوبی برای مردم در زمینه واکسن برکت و دستاورد بزرگ دانشمندان ایرانی خواهیم داشت.

لازم به ذکر است کوو ایران برکت یک نمونه واکسن کووید-19 است که توسط گروه صنعتی ایرانی شفا فارمد، از شرکت‌های وابسته به گروه دارویی برکت به مالکیت ستاد اجرایی فرمان امام تولید شده‌است. متولیان تولید، تست حیوانی واکسن را موفقیت‌آمیز خواندند، همچنین کووایران برکت از سوی سازمان غذا و داروی ایران برای آزمایش بر روی انسان نیز تأییدیه دریافت نموده‌است اما هچنان مورد تایید بهداشت جهانی نیست. اما با وجود این تزریق فاز سوم انسانی آن در 5 اردیبهشت 1400در ایران آغاز گردید. کوو ایران برکت به فاز نهایی مطالعات بالینی خود رسیده‌است.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره واکسن برکت به رکورد تولید بیش از 14 میلیون دوز دست پیدا کرد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «واکسن برکت به رکورد تولید بیش از 14 میلیون دوز دست پیدا کرد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 7 = ?