شرکت نفتی آرامکو عربستان ارزشمندترین شرکت دنیا شد | آسمونی
کد مطلب: 64326 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شرکت نفتی آرامکو عربستان ارزشمندترین شرکت دنیا شد

شرکت نفتی آرامکو عربستان ارزشمندترین شرکت دنیا شد

روز گذشته برای اولین بار از سال 2020 به این طرف، ارزش بازار شرکت نفتی آرامکو عربستان بیشتر از اپل شده و حالا این شرکت با ارزش‌ترین شرکت دنیاست.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، روز گذشته برای اولین بار از سال 2020 به این طرف، ارزش بازار شرکت نفتی آرامکو عربستان بیشتر از اپل شده و حالا این شرکت با ارزش‌ترین شرکت دنیاست. در جریان معاملات روز گذشته، ارزش هر سهم اپل با کاهش 4.5 درصدی به 147.63 دلار رسید. ارزش کل بازار این شرکت نیز به 2.38 تریلیون دلار رسید. همزمان، ارزش بازار شرمت آرامکو به 2.43 تریلیون دلار رسید‌.

درآمدهای آرامکو بعد از شروع جنگ اواکراین و افزایش قیمت نفت با رشد قابل‌توجهی روبه‌رو شد. از طرف دیگر، بانک مرکزی آمریکا مجبور با افزایش نرخ بهره شده که این کار باعث شده تا شرکت‌های فناوری تحت فشار قرار بگیرند. در مقیاس بزرگتر نیز شاخص Nasdaq 100 از ابتدای امسال 26.3 درصد افت کرده است. قیمت هر سهم اپل از ابتدای امسال با کاهش 17.3 درصدی به 182.86 دلار رسیده است، در حالیکه ارزش هر سهم آرامکو با رشد 27 درصدی مواجه شده است.

طبق گزارش موسسه Ingalls & Snyder، شرکت‌های فناوری به‌زود قادر به بازسازی موقعیت خود خواهند شد. با این حال، شرایط کنونی فعلا به نفع شرکت‌هایی مثل آرامکو است.

در ابتدای امسال اپل اولین شرکتی بود که ارزش بازارش‌اش به 3 تریلیون دلار رسید، اما از آن زمان تاکنون ارزش بازار این شرکت به‌طور پیوسته کاهش یافته است و حالا جای خود را به شرکتی نفتی آرامکو به‌عنوان ارزشمندترین شرکت دنیا داده است. ‌

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره شرکت نفتی آرامکو عربستان ارزشمندترین شرکت دنیا شد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

من فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات هستم، کتاب های زیادی در مورد فناوری خوندم و علاقه زیادی به حوزه تکنولوژی دارم، سعی میکنم محتواهای خوبی در حوزه فناوری تولید کنم.

ثبت نظر درباره «شرکت نفتی آرامکو عربستان ارزشمندترین شرکت دنیا شد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 6 = ?