کد مطلب:  62773 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شرایط پوتین برای پایان عملیات نظامی اعلام شد

شرایط پوتین برای پایان عملیات نظامی اعلام شد

بر اساس اعلام کرملین در تماس تلفنی میان روسای حمهور دو کشور ونزوئلا و روسیه، پوتین به شرایط لازم برای پایان دادن به بحران اوکراین اشاره کرده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از اینترفاکس، بر اساس اعلامیه کاخ کرملین، ولادیمیر پوتین و نیکولاس مادورو در تماسی تلفنی در خصوص افزایش همکاری های میان دو کشور و همچنین شرایط لازم برای پایان حمله نظامی به اوکراین  با یکدیگر گفتگو کرده اند.

در این تماس تلفنی دوطرف در خصوص وضعیت اوکراین تبادل نظر کردند و نیکولاس مادورو رسما حمایت خود را از روسیه را در این مناقشه اعلام کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در گفتگو با همتای ونزویلایی خود رسما اعلام کرد که اوکراین باید جمهوری‌های مستقل لوهانسک و دونتسک در مرز های شرقی خود را به رسمیت بشناسد پس از آن عملیات نظامی علیه این کشور متوقف خواهد شد. 

پوتین در این تماس تلفنی تاکید کرد: در صورتی که کی‌یف از غیرنظامیان در دونباس محافظت کرده و جمهوری‌های لوهانسک و دونتسک را به رسمیت شناخته و حاکمیت روسیه را بر کریمه را تائید کند، عملیات نظامی روسیه در این کشور متوقف خواهد شد.

در همین حین حمله روسیه به اوکراین وارد هفتمین روز خود می شود و ارتش روسیه یک بندر و یک ایستگاه راه آهن در استان خرسون واقع در جنوب اوکراین را به تصرف خود درآورده و درگیری ها در خارکیف، دومین شهر بزرگ اوکراین همنان ادامه دارد.

در این میان جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا هم در سخنرانی خود در کنگره از بسته شدن حریم هوایی آمریکا به روی پروازهای روسیه خبر داد و اداره هوانوردی این کشور از بسته شدن این حریم تا پایان روز چهارشنبه 11 اسفند 1400 خبر داد.

 

نظر خود را درباره «شرایط پوتین برای پایان عملیات نظامی اعلام شد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید