کد مطلب: 59141 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
فرماندار ویژه زابل خبر داد: شرایط بحرانی کرونا در سیستان

فرماندار ویژه زابل خبر داد: شرایط بحرانی کرونا در سیستان

به دلیل شرایط ویژه و بحرانی کرونا مراسم عزا به شکل محدود وفقط باحضور اعضای درجه یک برگزار می‌شود، کلیه تالارهای پذیرایی وبرگزاری مراسم‌ عروسی تعطیل اعلام شده
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی : عباسعلی ارجمندی افزود: درچنین شرایط بحرانی نمی‌توان تنها از یک ارگان یا اینکه تنها از دانشگاه علوم پزشکی انتظار داشت که بحران را رفع نماید بلکه باید همگی درکنار هم درجهت رفع شرایط ایجاد شده به کمک دانشگاه علوم پزشکی بیاییم تا بتوانیم به روزهای عادی برگردیم و از بحران نجات خارج شویم.

وی ادامه داد: در حال حاضر تعداد بیماران بستری شده در مجتمع بیمارستانی زابل ۱۳۷ نفر می باشد که ازاین تعداد ۶۳ بیمار کرونا مثبت هستند و مابقی مشکوک به کرونا که تحت نظر می‌باشند.

وی در ادامه گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۳۵۵ نفر فوتی در کل منطقه سیستان داشته ایم که از این تعداد ۲۲۵ نفر کرونا مثبت بوده‌اند.

معاون اسناندار سیستان و بلوچستان ضمن ابراز گلایمندی شدید از برخی سیاه‌نمایی‌ها و تخریب‌های ناحقی که درفضای مجازی صورت می‌گیرد، افزود: کسانی‌که ادعای دلسوزی برای مردم می‌کنند در این شرایط بحرانی به‌جای اینکه بازویی باشند و درکنارما برای مردم خدمت کنند متاسفانه دیده می‌شود که فقط بدنبال جوسازی و متشنج کردن جوعمومی جامعه هستند.

وی ادامه داد: اگر در مواقعی که اوضاع عادی‌ست باید هرمسئولی که به وظیفه‌اش عمل نکرد پاسخگوی عملکردش به مردم و همه دلسوزان باشد ولی اکنون که شرایط بحرانی‌ست و ویروس کرونا باعث شده تا مردم اینگونه مبتلا شوند و آمارمبتلایان بالابرود و برخی از افراد جان خود را از دست بدهند آیا صلاح است که به جای اینکه همه درکنارهم باشیم و به بهبود شرایط و در برون رفت از بحران به همدیگر کمک کنیم به فکر شانتاژ گری و تنش در جامعه باشیم؟ یقینا جوابی که خواهید داد این است که صلاح نیست که در چنین شرایطی یکدیگر را تنها رها کنیم و بی تفاوت از کنار قضیه بگذریم.

وی ادامه داد: در شرایط بحرانی همه باید بعنوان حلقه‌های یک زنجیر محکم و بزرگ درکنارهم باشیم، فراخوان بدهیم تا همه پای کاربیایند و باکاری جهادی بحران را بدرستی مدیریت کنیم تا بتوانیم به شرایط عادی برگردیم.

فرماندار وبژه زابل ادامه داد: درحال حاضر بیمارستان سل باظرفیت ۶۵ تخت خواب درحال تجهیز است که درصورت نیاز و افزایش میزان مبتلایان به کرونا، مشکلی به لحاظ بستری نداشته باشیم و در این بیمارستان بستری انجام گیرد.

ارجمندی اضافه کرد: بیمارستان سل بامشکل برق مواجه است که درحیطه اختیارات حوزه شهرستان و استان نیست و باید در بورس صنعت برق مشکل مطرح و این امتیاز و انشعاب برای بیمارستان گرفته شود اما مجموعه استان و شهرستان در تلاش است تااین موضوع در حوزه استانی باتوجه به بحران و مصوبه ستاد کرونای استان ظرف همین هفته جاری حل شود.

وی افزود: بیمارستان خیریه الزهرا(س)، برای پذیرش بیماران سرپایی کرونا و حتی بستری کرونا تا ظرفیت ۲۰ تخت اعلام آمادگی کرده و از طرف دیگر بیمارستان تامین اجتماعی(هامون)، نیز باهمین ظرفیت اعلام آمادگی پذیرش برای بستری بیماران کرونایی را کرده است.

رئیس ستاد کرونای سیستان افزود: تلاش کرده‌ایم تا با وارد مدار کردن بیمارستان سل و استفاده از ظرفیت بیمارستانهای خیریه الزهرا(س) و بیمارستان تامین اجتماعی ۱۰۵ تخت جهت بستری بیماران کرونایی به تعداد تخت‌های بستری موجود اضافه کنیم.

ارجمندی ادامه داد: درمجموع تعداد تخت‌های خواب جهت بستری بیماران کرونایی در زابل به ۲۴۲ تخت خواهد رسید.

وی ادامه داد: ۱۵ کپسول اکسیژن امروز تحویل علوم پزشکی خواهد شد و تعدادی کمک پزشکی از هلال احمر گرفته‌ایم که این موارد نیز تحویل دانشگاه علوم پزشکی خواهد شد.

وی اضافه کرد: گروههای جهادی ساماندهی شده اند و سرگروهی تحت عنوان قرارگاه شهید میرحسینی تشکیل شده و در حسینیه مرحوم شریفی مستقرمی باشند که بسته‌های معیشتی را در حوزه سیستان توزیع می‌کنند و علاوه براین در زمینه پوشش داروی گیاهی در روستاهای منطقه سیستان در حوزه طب اسلامی مثل توزیع داروی امام کاظم(ع) و داروی جامع امام رضا(ع) اقدام خواهند کرد.

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «فرماندار ویژه زابل خبر داد: شرایط بحرانی کرونا در سیستان»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 9 = ?