کد مطلب:  58841 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
چه کسانی نباید بایکدیگر ازدواج کنند؟

چه کسانی نباید بایکدیگر ازدواج کنند؟

تیپ شخصیتی شما تاثیرات بسیاری بر روی ازدواجتان دارد. قبل از ازدواج باید عوامل شخصیت و سازگاری اجتماعی را با فرد مورد نظر بسنجید.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

کدام شخصیت ها نباید با هم ازدواج کنند؟

بنام یگانه عالم

درست است که انسان ها باهم متفاوت هستند ولی بعضی تفاوت ها باعث دردسر خواهد شد زیرا شخصیت انسان ها را متفاوت میکند بطور مثال افرادی که از نظر هیجانی دارای ثبات نیستند نمی توانند با یکدیگر ازدواج کنند زیرا هر دو مشکلات هیجانی دارند و زندگی را به سرانجام خوب نمی رسانندیا مثالی دیگر.

اگر یک طرف درونگرا و طرف دیگر برونگرا باشد خیلی زندگی دشوار میشود زیرا علایق و احساسات و حتی عملکردشان کاملا متفاوت خواهد بود و هیچ کدام نمیتوانند دیگری را درک کنند پس دچار مشگلات عمیق بسیاری حواهند شد. بطور مثال فرد برونگرا دوست دارد دائما در جمع باشد و فرد درونگرا برعکس اینگونه نیست و در جمع و مهمانی ها احساس راحتی ندارد و یا دو نفری که یکی تجربه گرا باشد و دوست داشته باشد بیشتر چیزها راتجربه کند و دیگری محافظه کار باشد بازهم نمیتوانند یکدیگر را درک کنند چون دو دنیای متفاوت هستند و اشنایی با دنیای یکدیگر ندارند.

مسئله دیگر سازگاری اجتماعی است، ازدواج افرادی که از لحاظ سازگاری اجتماعی با هم متفاوت هستند بهتر است که صورت نگیرد. اگر فردی که مسئولیت پذیر است بافردی راحت طلب و مسئولیت ناپذیر ازدواج کند مشکل ساز خواهد بود.زیرا این تفاوتهادردسرهای عمیقی ایجاد میکند.

پس بهتر است قبل از تشکیل زندگی مشترک حتما مشاوره قبل از ازدواج داشته باشید تا تصمیم درست اتخاذ نمایید و حتی با نوع شخصیت خودتان وطرف مقابل اشنا میشوید .

(سارافلاحی-کارشناس ارشد روانشناسی)

: برای دریافت مشاوره درباره چه کسانی نباید بایکدیگر ازدواج کنند؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «چه کسانی نباید بایکدیگر ازدواج کنند؟» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید