کد مطلب: 63413 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شایعه ردیابی خودرو سرقتی با جاسازی سیم کارت

شایعه ردیابی خودرو سرقتی با جاسازی سیم کارت

در روز های اخیر شایعه ای مبنی بر امکان ردیابی خودرو های مسروقه در صورت جاساز کردن سیم کارت در داخل خودرو در حال دست به دست شدن است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، در چند وقت اخیر پیام های زیادی با محوریت امکان ردیابی و شناسایی خودرو هایی که در داخلشان سیم کارت جاساز کرده اند در فضای مجازی منتشر شده است و افراد زیادی اقدام به جاساز کردن سیم کارت در خودرو خود کرده اند تا در صورت وقوع سرقت قابل رد یابی باشد.

اما نکته مهمی که وجود دارد این است که خود سیم کارت به تنهایی قابل ردیابی و رهگیری در سیستم های مختلف اپراتور ها نمی باشد و برای ردگیری سیم کارت جاساز در خودرو  هر زمان که این سیم کارت در گوشی فعال شود و در منطقه دارای آنتن قرار گیرد امکان ردیابی از طریق اپراتورهای مخابراتی وجود دارد. اما اگر سیم کارت در حالت عادی در گوشی قرار نگرفته باشد و یا گوشی شما خاموش باشد، سیگنالی به دکل های اپراتورهای مخابراتی ارسال نمی شود. در نتیجه امکان ردیابی گوشی خاموش از طریق اپراتورهای مخابراتی وجود ندارد و عملا خودرو شما نیز ردیابی نمی شود.

نکته مهم بعدی نیز این می باشد که ممکن است تلفنی که شما در خودرو جاساز کرده اید شناسایی شود و سارقاتن آن را از خودرو جدا کنند  و در جای دیگری قرار دهند در نتیجه در صورت ردیابی فقط به خود گوشی برسید.

در نتیجه فقط جاساز کردن سیم کارت در خودرو به عنوان راهی برای ردیابی خودرو پس از سرقت عملا کاری بیهوده است و سیم کارت به تنهایی قابل ردیابی نخواهد بود.

در نظر داشته باشید که برای ردیابی می توانید از خدمات سامانه همیاب 24 برای ردیابی گوشی خود استفاده کنید. سامانه همیاب 24 از طریق همکاری با اپراتورها، دادگستری ها، کلانتری ها و اصناف موبایل و کامپیوتر سراسر کشور خدمات ارزشمندی را در جهت تسهیل و تسریع فرآیند ردیابی گوشی های سرقتی/مفقودی فراهم کرده است.

برای فعال شدن فرآیند ردیابی گوشی خود در سامانه کشوری همیاب 24 شما می توانید، شماره IMEI گوشی را در این سامانه ثبت نمایید. بعد از ثبت مشخصات دستگاه در سامانه همیاب 24، ردیابی گوشی سرقتی شما در اپراتورهای مخابراتی فعال شده و علاوه بر این با اطلاع رسانی کشوری از خرید و فروش و خروج دستگاه از مرزهای کشور جلوگیری می شود و بین تمام کالاهای پیدا شده سراسر کشور، کلانتری ها و بازرسی های مرزی جستجو و نتیجه آن به اطلاع شما می رسد.

ویژگی مهم دیگر همیاب 24 امکان استعلام همزمان طرح رجیستری و سرقتی گوشی می باشد. به این صورت که در هنگام خرید کالای دیجیتال، تنها با یک استعلام شما می توانید به طور همزمان از رجیستر بودن و سرقتی نبودن دستگاه اطمینان حاصل کنید و ناخواسته مرتکب جرم خرید یک کالای سرقتی نشوید.

: برای دریافت مشاوره درباره شایعه ردیابی خودرو سرقتی با جاسازی سیم کارت فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

نظر خود را درباره «شایعه ردیابی خودرو سرقتی با جاسازی سیم کارت» در کادر زیر بنویسید :

8 - 4 = ?