کد مطلب:  63413 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شایعه ردیابی خودرو سرقتی با جاسازی سیم کارت

شایعه ردیابی خودرو سرقتی با جاسازی سیم کارت

در روز های اخیر شایعه ای مبنی بر امکان ردیابی خودرو های مسروقه در صورت جاساز کردن سیم کارت در داخل خودرو در حال دست به دست شدن است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، در چند وقت اخیر پیام های زیادی با محوریت امکان ردیابی و شناسایی خودرو هایی که در داخلشان سیم کارت جاساز کرده اند در فضای مجازی منتشر شده است و افراد زیادی اقدام به جاساز کردن سیم کارت در خودرو خود کرده اند تا در صورت وقوع سرقت قابل رد یابی باشد.

اما نکته مهمی که وجود دارد این است که خود سیم کارت به تنهایی قابل ردیابی و رهگیری در سیستم های مختلف اپراتور ها نمی باشد و برای ردگیری سیم کارت جاساز در خودرو  هر زمان که این سیم کارت در گوشی فعال شود و در منطقه دارای آنتن قرار گیرد امکان ردیابی از طریق اپراتورهای مخابراتی وجود دارد. اما اگر سیم کارت در حالت عادی در گوشی قرار نگرفته باشد و یا گوشی شما خاموش باشد، سیگنالی به دکل های اپراتورهای مخابراتی ارسال نمی شود. در نتیجه امکان ردیابی گوشی خاموش از طریق اپراتورهای مخابراتی وجود ندارد و عملا خودرو شما نیز ردیابی نمی شود.

نکته مهم بعدی نیز این می باشد که ممکن است تلفنی که شما در خودرو جاساز کرده اید شناسایی شود و سارقاتن آن را از خودرو جدا کنند  و در جای دیگری قرار دهند در نتیجه در صورت ردیابی فقط به خود گوشی برسید.

در نتیجه فقط جاساز کردن سیم کارت در خودرو به عنوان راهی برای ردیابی خودرو پس از سرقت عملا کاری بیهوده است و سیم کارت به تنهایی قابل ردیابی نخواهد بود.

نظر خود را درباره «شایعه ردیابی خودرو سرقتی با جاسازی سیم کارت» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید