کد مطلب:  67732 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سینمای ایران از 400 میلیاردی عبور کرد

سینمای ایران از 400 میلیاردی عبور کرد

سینمای ایران موفق شد تا پایان شب گذشته، فروش خود را از مرز ۴۰۰ میلیارد عبور داده و به ۴۰۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برساند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

سینمای ایران موفق شد تا پایان شب گذشته، فروش خود را از مرز ۴۰۰ میلیارد عبور داده و به ۴۰۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برساند. این میزان فروش، با اکران ۴۹ فیلم محقق شده است. در سال جاری، ۱۳ میلیون و ۱۱۷ هزار نفر در ۶۰۵ هزار و ۸۲۵ سانس به سینما رفته‌اند.

به گزارش آسمونی، پرفروش‌ترین فیلم امسال سینماها، انفرادی است که با ۲ میلیون و ۴۳۵ هزار مخاطب، ۷۷ میلیارد و ۵۸۷ میلیون تومان فروخت. سگ‌بند با ۴۲ میلیارد و ۱۴۸ میلیون تومان، بخارست با ۴۰ میلیارد و ۴۹۶ میلیون، پسر دلفینی با ۲۳ میلیارد و علف‌زار با ۲۲ میلیارد و ۱۱۳ میلیون تومان، ترکیب ۵ فیلم پرفروش و پرمخاطب اکران سال را تا به امروز تشکیل داده‌اند.

اگرچه انتظار می‌رفت که گیشه سینمای ایران در فصل پائیز، از مرز ۴۰۰ میلیارد تومان فراتر رود اما این اتفاق به‌واسطه شرایط کشور، به تاخیر افتاد و حالا در آخرین ماه سال محقق شده است.

البته که سینماها، پس از رخوت پائیزی، توانستند اتفاق بزرگی را در زمستان رقم بزنند و یکی از پرفروش‌ترین بهمن‌ماه سالیان قبل را به ثبت برسانند.

این شرایط همچنان ادامه دارد تا یک اسفندماه خوب نیز برای سینمای کشور رقم بخورد. طی ۱۱ روز نخست اسفندماه، ۵۰۰ هزار نفر به سینما رفتند و گیشه نیز در این مدت، به مرز ۱۴ میلیارد و ۳۲۴ میلیون تومان رسیده است.

این استقبال خوب از چند فیلم جدید اکران سبب شده تا امیدواری بسیاری به اکران ۱۴۰۲ به وجود بیاید. اکرانی که ترکیب ۴ فیلم آن مشخص شده و ۴ فیلم دیگر نیز نمایش خود را از ۲۴اسفند آغاز می‌کنند تا سینمای ایران با امید فتح قله‌های بلندتری از میزان فروش، وارد سال جدید شود.

: برای دریافت مشاوره درباره سینمای ایران از 400 میلیاردی عبور کرد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «سینمای ایران از 400 میلیاردی عبور کرد» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید