کد مطلب:  65538 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سیستم عامل اختصاصی چین بزودی معرفی می شود

سیستم عامل اختصاصی چین بزودی معرفی می شود

چین سال‌هاست که به دنبال توسعه سیستم عامل اختصاصی خودش است و هنور موفق به این کار نشده است. اما به نظر‌ می‌رسد که شرایط در حال عوض شدن است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

چین سال‌هاست که به دنبال توسعه سیستم عامل اختصاصی خودش است و هنور موفق به این کار نشده است. اما به نظر‌ می‌رسد که شرایط در حال عوض شدن است. چین توسعه سیستم عامل خودش را سرعت بخشیده است و احتمالا به‌زودی شاهد معرفی آن برای رقابت با سیستم ‌عامل‌های آمریکایی ویندوز و مک اواس خواهیم بود. ظاهرا یک شرکت چینی به نام Kylinsoft نقش اساسی در توسعه این سیستم عامل دارد و با همکاری چندین سازمان چینی در تلاش برای عرضه هرچه سریع‌تر آن است. این شرکت همچنین با راه‌اندازی یک‌ جامعه اوپن سورس به نام openKylin از برنامه‌نویسان درخواست کرده است تا در این پروژه مشارکت کنند.

به گزارش آسمونی، در حال حاضر، 85 درصد کاربران چینی از سیستم عامل ویندوز و 6 درصد از مک اواس استفاده می‌کنند. نسخه‌های مختلف لینوکس هم زیر 1 درصد کاربر دارند. Kylinsoft اخیرا نرم‌افزاری به نام‌ Kylin Linux توسعه داده بود که چندان مورد توجه کاربران قرار نگرفت.‌ هنوز مشخص نیست که چین چقدر در توسعه سیستم عامل اخاچتصاصی خودش موفق خواهد بود ولی به نظر می‌رسد که رقابت با سیستمی عاملی مثل ویندوز که سال‌ها مورداستفاده کاربران بوده است کار راحتی نخواهد بود.

حتی برخی محققان چینی نیز نسبت به موفقیت چین در این زمینه شک و تردید دارند. Liu Dingding یکی از تحلیلگران مطرح چینی به گلوبال تایمز گفته است که‌ به چالش کشیدن ویندوز و‌ مک اواس کار راحتی برای چین نخواهد بود و حتی شرکتی مثل هواوی که با سیستم عامل هارمونی خود قصد رقابت با اندروید و آی‌اوس را داشت نتوانسته به موفقیت چندانی دست یابد.

نظر خود را درباره «سیستم عامل اختصاصی چین بزودی معرفی می شود» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید