کشف سویه جدید کرونا به نام دلتا پلاس در آمریکا | آسمونی
کد مطلب: 59572 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
چهره جدید کرونا؛ سویه دلتا پلاس هم آمد

چهره جدید کرونا؛ سویه دلتا پلاس هم آمد

 کارشناسان آمریکایی احتمال می دهند سویه جدید" دلتا پلاس" که 64 مورد آن در شهر سانفرانسیسکو شناسایی شده از سویه دلتا موسوم به سویه هندی، مسری تر باشد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از آسوشیتدپرس، در حالی که هنوز جامعه جهانی درگیر مبارزه با سویه دلتا ویروس کرونا می باشد و در بسیاری از کشورها موج جدیدی از شیوع این سویه ویروس در حال چرخش است، در شهر سانفرانسیسکو ایالت کالیفرنیا سویه جدیدی از نوع "دلتا پلاس" ویروس کرونا کشف شده که دانشمندان احتمال می دهند مسری تر از سویه دلتا باشد.

 کارشناسان آمریکایی احتمال می دهند سویه جدید" دلتا پلاس" که 64 مورد آن در شهر سانفرانسیسکو شناسایی شده از سویه دلتا موسوم به سویه هندی، مسری تر باشد.

گمان می رود سویه دلتا پلاس راحت تر از سویه های پیشین در ریه مبتلایان تکثیر می شود؛ اما هنوز درباره مسری تر بودن یا بیماری زایی بیشتر آن اطمینانی وجود ندارد.

دکتر پیتر چین-هونگ  متخصص بیماری های عفونی در دانشگاه کالیفرنیا در شهر سانفرانسیسکو آمریکا در رابطه با سویه "دلتا پلاس" گفته: « ما معتقدیم این سویه حداقل به اندازه سویه دلتا مسری و بیماری زاست؛ اما از اینکه بدتر از سویه دلتا باشد هنوز مطمئن نیستیم.»

او در تشریح "بدتر" گفته: « وقتی می گویم بدتر منظورم سه چیز است: آیا مسری تر است؟ آیا در برابر واکسن مقاوم تر است؟ و سوم اینکه آیا شما را شدیدتر درگیر بیماری می کند؟»

دکتر ایوان مالدونادو متخصص سازمان بهداشت جهانی و بخش عفونی دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد آمریکا در این باره معتقد است:  «جهش های مختلف از هر ویروسی قابل انتظار است و دلتا پلاس پایان داستان جهش های کرونا نیست. تا زمانی که تعداد بیشتری از ما واکسینه نشویم، این جهش ها ادامه دار خواهند بود، حتی ممکن است حروف الفبای یونانی برای  این جهش ها تمام شود و برای نامگذاری آنها به حروف دیگری متوسل شویم.»

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره چهره جدید کرونا؛ سویه دلتا پلاس هم آمد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «چهره جدید کرونا؛ سویه دلتا پلاس هم آمد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 9 = ?