کد مطلب: 60916 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سویه امیکرون 3 تا 5 برابر مسری تر از دلتا

سویه امیکرون 3 تا 5 برابر مسری تر از دلتا

طبق گفته های معاون علوم پزشکی استان گیلان، بر اساس اعلام رسمی سازمان بهداشت جهانی، قدرت سرایت و انتشار سویه امیکرون 3 تا 5 برابر سویه دلتا است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، دکتر آبتین حیدرزاده، معاون علوم پزشکی استان گیلان، با اشاره به کشف سویه جدیدی از ویروس کرونا در آفریقا تحت عنوان سویه امیکرون بیان کرد: بر اساس اعلام رسمی سازمان بهداشت جهانی، قدرت سرایت و انتشار سویه امیکرون 3 تا 5 برابر سویه دلتا است در نتیجه در صورت ورود این سویه به یک جامعه می تواند سریعتر از سویه دلتا همه افراد این جامعه را درگیر کند.

حیدرزاده همچنین تصریح کرد: به دنبال تکثیر ویروس کرونا در کشورهایی که واکسیناسیون در آنها اندک بوده، طبیعی است که احتمال جهش های مختلف وجود دارد. این ویروس حاصل از بیش از 30 جهش در اسپایک های ویروس می باشد که سبب پیدایش یک نوع جدید تر و واگیر تر از آن شده است.

معاون علوم پزشکی استان گیلان راه های پیشگیری از ابتلا به این سویه از ویروس کرونا را این گونه توصیف کرد: در کنار واکسیناسیون به عنوان سدی مهم در مقابل انتقال پرشتاب کرونا، رعایت دستورالعمل های بهداشتی می تواند ما را در مقابل این ویروس ایمن کند.

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «سویه امیکرون 3 تا 5 برابر مسری تر از دلتا»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 7 = ?