درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سوپ اسفناج

سوپ اسفناج

سوپ اسفناج سوپی لذیذ است و سبزیجات دارای برگ سبز مانند اسفناج، سموم جذب شده ناشی از آلودگی هوا در بدن را کاهش می دهد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

سوپ اسفناج از سبزی اسفناج تهیه می شود که یکی از سبزی های خوشرنگ و بسیار مفید است. تحقیقات انجام شده توسط کالج کینگ لندن و دانشگاه ناتینگهام نشان داده است که اسفناج و مواد غذایی حاوی ویتامین E مانع از آسیب ناشی از آلودگی هوا به ریه می‌ شود و مصرف روزانه آن توصیه شده است. با آشپزی آسمونی همراه باشید تا طرز تهیه سوپ اسفناج را آموزش ببینید.

سوپ اسفناج-spinach soup
سوپ اسفناج

مواد لازم برای تهیه سوپ اسفناج

  • اسفناج 1 کیلو
  • گشنیز 200 گرم یا پیازچه
  • آب مرغ یا آب گوشت 3 لیوان
  • نمک و فلفل مقداری
  • سیر رنده شده 2 حبه
  • خامه 100 گرم

طرز تهیه سوپ اسفناج

اسفناج را بعد از شستشو در قابلمه میریزیم تا بپزد. اسفناج نیاز به آب ندارد در قابلمه را باز میگذاریم تا رنگ آن سبز بماند. بعد از اینکه اسفناج کمی پخته شد گشنیز را به آن اضافه کرده تا با آب اسفناج پخته شود.

وقتی سبزیجات پخته شدند قابلمه را از روی گاز برداشته و سبزیجات را از آن جدا میکنیم اگر از آب اسفناج باقی مانده آن را نگه میداریم تا بعدا داخل سوپ بریزیم.

اسفناج و گشنیز را له میکنیم بعد آن را داخل قابلمه میریزیم. آب مرغ را اضافه میکنیم و قابلمه را روی شعله میگذاریم. غلظت سوپ باید طوری باشد که نه زیاد غلیظ و نه زیاد رقیق باشد. سپس سیر را اضافه میکنیم و سوپ را هم میزنیم تا کاملا مخلوط شود چون آب مرغ نمک داشت به سوپ نمک اضافه نمیکنیم فقط فلفل را اضافه کنید.

بعد خامه را پس از اینکه سوپ بجوش آمد اضافه میکنیم. بعد از اضافه کردن خامه وقتی سوپ جوش خورد از روی گاز برداشته و در ظرف میریزیم و به وسیله خامه تزئین میکنیم. می توان از پیازچه هم برای تزیین استفاده کرد.

نکته: می توان حتی از خامه هم استفاده نکرد.

 

: برای دریافت مشاوره درباره سوپ اسفناج فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «سوپ اسفناج» در کادر زیر بنویسید :

2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید