کد مطلب:  65318 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سنسور دوربین200 مگاپیکسلی ایزوسل HP3 سامسونگ معرفی شد

سنسور دوربین200 مگاپیکسلی ایزوسل HP3 سامسونگ معرفی شد

سامسونگ رسما از سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی خود رونمایی کرد و شاید این سنسور را سرانجام روی گوشی گلکسی S23 اولترا ببینیم.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، سامسونگ رسما از سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی خود رونمایی کرد و شاید این سنسور را سرانجام روی گوشی گلکسی S23 اولترا ببینیم. با این حال یک تحلیلگر مطرح ادعا کرده است که سامسونگ چنین کاری را نخواهد کرد. سنسور جدید 200 مگاپیکسلی سامسونگ که Isocell HP3 نام دارد از فناوری‌های بسیار پیشرفته‌‌ای در داخل خود استفاده کرده است و در بین سنسورهای دوربین موجود در بازار کوچکترین سایز پیکسلی را دارد.

سایر پیکسل‌های این سنسور فقط 0.56 میکرومتر است که در مقایسه با سایز پیکسلی 0.64 میکرومتری سنسور قبلی HP2 کاهش قابل‌توجهی یافته است. بد نیست بدانید که اپل در گوشی آیفون 13 پرو از سنسوری با سایز 1.9 میکرومتر استفاده کرده بود که اصلا قابل مقایسه با این سنسور سامسونگ نیست.

البته لازم به ذکر است که کوچکتر شدن سایز پیکسلی در سنسورهای دوربین، مشکلات خاص خودش را دارد. یکی از این مشکلات آن است که هر چه سایز یک پیکسل کاهش یابد نور کمتری توسط آن دریافت خواهد شد و بنابراین کیفیت تصویر در محیط‌های کم نور بسیار پایین خواهد بود.

سنسور HP3 از فناوری ترکیب پیکسلی 4 در 1 استفاده می‌کند و در نهایت تصاویر 50 مگاپیکسلی در اختیار شما قرار خواهد داد. این سنسور حتی می‌تواند 4 بلوک 4 پیکسلی را (16 پیکسل) را در یک سوپرپیکسل ترکیب کند و تصاویر 12.5 مگاپیکسلی ارائه دهد. HP3 همچنین از یک فناوری جدیدی به نام Super QPD استفاده می‌کند که اجازه می‌دهد هر پیکسل سنسور قابلیت فوکوس خودکار داشته باشد. از طرف دیگر، هر 4 پیکسل این سنسور دارای یک لنز مجزاست که باعث خواهد شد تا فوکوس خودکار با سرعت بیشتری انجام شود.

: برای دریافت مشاوره درباره سنسور دوربین200 مگاپیکسلی ایزوسل HP3 سامسونگ معرفی شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «سنسور دوربین200 مگاپیکسلی ایزوسل HP3 سامسونگ معرفی شد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید