مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  58797 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سلامت عشق

سلامت عشق

یکی از مخرب ترین عادت هایی که در افراد ایجاد می شود اعتیاد به روابط عاطفی است و تشخیص آن از عشق کاری بس دشوار خواهد بود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

عشق یا اعتیاد به روابط عاطفی؟

بنام یگانه عالم

یکی از مخرب ترین اعتیادها اعتیاد به روابط عاطفی است وگاهی اوقات تصور میشه که عاشق است اما اینطور نیست.
با توجه به اینکه ما انسان هستیم  و این مسئله یعنی داشتن روابط اجتماعی و عاطفی یک امر طبیعی و فطری و نیاز انسان محسوب میگردد گاهی تشخیص و تفکیک آن دو (اعتیاد عاطفی و عشق) سخت است ولی در بررسی دقیق تر متوجه خواهیم شد .
افرادی که معتاد به روابط عاشقانه هستند درگیر روابطی میشوند که ازنظر روانشناختی سالم نیست ودر واقع آنها از ناراحتی وتنهایی خود فرار میکنند و قطعا چیزهایی که رابطه عاشقانه سالم به همراه دارد برایشان ایجاد نمیکند بطور مثال : تکامل وشادی و امنیت عاطفی. و در مقابل به فرد ازار و اذیت و تجربه تلخ شکست و جدایی را هدیه خواهد داد.

افرادی که معمولا در دوران کودکی رها شده اند ویا مورد نوازش و محبت قرار نگرفته اند و نیاز های عاطفیشان تامین نگردیده بامشکل اعتیاد عاطفی برخورد خواهند کرد آنها سعی میکنند رابطه به ظاهر عاطفی خودرا به هر قیمتی که شده حفظ کنند زیرا قبلا تجربه دردناک ترک شدن را داشته اند معمولا این افراد عزت نفس پایینی دارند. سعی کنید کودکان خودرا مورد نوازش ومحبت قرار دهید وامنیت عاطفی آنها را تامین نمایید و قبل از اینکه برای تشکیل زندگی مشترک به یکدیگر وابسته شوید حتما به متخصص و روانشناس مراجعه کنید تا از سلامت تصمیم خود آگاه گردید.

(سارافلاحی-کارشناس ارشد روانشناسی)

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره سلامت عشق فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «سلامت عشق» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید