اولین سفر خارجی وزیر امورخارجه جدید ایران به عراق | آسمونی
کد مطلب: 59734 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
وزیر امورخارجه ایران وارد بغداد شد

وزیر امورخارجه ایران وارد بغداد شد

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران لحظاتی پیش وارد بغداد پایتخت عراق شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، امیرعبداللهیان، وزیر جدید امورخارجه در فرودگاه بغداد مورد استقبال فواد حسین وزیر امور خارجه عراق، مقام های عراقی و ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق قرار گرفت. 
حسین امیرعبداللهیان قرار است در اولین سفر خارجی خود بعد از انتخاب در اجلاسی تحت عنوان همکاری و مشارکت عراق شرکت کند.
نشست همکاری و مشارکت به عنوان بخشی از کوشش های مصطفی آلکاظمی برای بازگرداندن نقش و جایگاه عراق در خاورمیانه برگزار می شود. 
براساس گزارش ها، تاکنون حضور امانوئل مکرون، رئیس‌ جمهوری فرانسه، عبدالفتاح السیسی، رئیس‌ جمهوری مصر و عبدالله دوم، شاه اردن به عنوان عالی ترین مقامات در اجلاس بغداد قطعی شده است. 
دست اندرکاران برگزاری اجلاس بغداد می گویند که رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه نیز در اجلاس حاضر خواهد بود اما تاکنون آنکارا این خبر را تایید نهایی نکرده است. 
بشار اسد رییس جمهوری سوریه یکی از غایبان اجلاس خواهد بود که وزیر خارجه عراق علت عدم دعوت از سوریه در این اجلاس را بحث برانگیز و اختلاف بر انگیز بودن  مساله سوریه عنوان کرده است. فؤاد حسین ادامه داده است : مساله سوریه مساله ای دارای اختلاف است و دست ما نیست، ما روابط خوبی با سوریه داریم و هیچ وقت روابط دیپلماتیک خود را با دمشق قطع نکرده ایم. 
علاوه بر همسایگان عراق، قطر، امارات و مصر به علاوه اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد و ژاپن نیز به این اجلاس دعوت شده اند. 
عراق اعلام کرده است که این اجلاس با هدف کاهش تنش در منطقه و توسعه مناسبات اقتصادی و حل اختلافات میان کشورهای همسایه عراق برگزارخواهد شد.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره وزیر امورخارجه ایران وارد بغداد شد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «وزیر امورخارجه ایران وارد بغداد شد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 5 = ?