کد مطلب:  61083 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سفر قالیباف به ترکیه

سفر قالیباف به ترکیه

رئیس مجلس شورای اسلامی با هدف شرکت در اجلاس بین المجالس کشور های اسلامی به ترکیه سفر کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از روابط عمومی مجلس شورای اسلامی، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان عصر روز گذشته با استقبال رسمی عثمان نوری، رئیس گروه دوستی پارلمانی ترکیه و ایران و با هدف شرکت در اجلاس بین المجالس کشور های اسلامی وارد استانبول شد.

نوری در این مراسم استقبال با تاکید بر اهمیت و جایگاه دو کشور همسایه ایران و ترکیه خواهان توسعه بیشتر روابط دو جانبه شد.

وی در همین خصوص عنوان کرد: امیدوارم دو کشور بتوانند تا سال 2023 با گفتگوهای نزدیک و رو به جلو، در مسیر ارتقای روابط گام بردارند. در این مسیر، پارلمان‌های دو کشور نقش مهمی در ارتقای روابط دارند.

از سوی دیگر قالیباف نیز با اشاره به روابط حسنه میان دو کشور خاطر نشان کرد:  روابط دو کشور و به خصوص روابط مجالس ایران و ترکیه در سطح خوبی قرار دارد و امیدوارم این روابط به ارتقای بیشتر همکاری‌ها منجر شود.

در ادامه برنامه کاری قالیباف در استانبول تدوین و مشخص شده است که شامل حضور و سخنرانی در اجلاس PUIC و رایزنی با برخی از رئیسان مجالس حاضر در این نشست و دیدار و گفتگو با تاجران و فعالان عرصه اقتصادی مشترک میان ایران و ترکیه با هدف رفع موانع توسعه روابط تجاری دو کشور می باشد.

در پایان لازم به ذکر است که اتحادیه بین‌المجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی یا به اختصار PUIC با موضوعاتی نظیر فلسطین، پناهجویان و افغانستان در روز های 9 و 10 دسامبر سال 2021 مصادف با 18 و 19 آذر ماه سال 1400 در کشور ترکیه و  شهر استانبول و در ساختمان مجلس ملی این کشور برگزار خواهد شد.

: برای دریافت مشاوره درباره سفر قالیباف به ترکیه فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «سفر قالیباف به ترکیه» در کادر زیر بنویسید :

4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید