مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  58900 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نقد و معرفی سریال زخم کاری

نقد و معرفی سریال زخم کاری

زخم کاری سریالی جدید و اجتماعی با داستانی پر فراز و نشیب و ملتهب است که اولین تجربه سریال سازی محمدحسین مهدویان می باشد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

اختصاصی آسمونی نوشته مرجان دلپسند

نقد و معرفی سریال زخم کاری

"پولشویی" را  اصطلاحی می دانند که باعث به وجود آمدن یک اقتصاد مریض در  برخی از کشورها خصوصا  کشورهای در حال توسعه می شود. پولشویی را تبدیل سود حاصل از خلافکاری و فساد به دارایی های به ظاهر مشروع می دانند.

در فرایند پولشویی پول حاصل از اقدامات غیر قانونی تبدیل به پول یا ثروتی می شود که ظاهرا از راه قانونی به دست آمده است و طبق اسناد و قراردادهایی بین یک یا چند کشور وارد چرخه اقتصادی نیز می شود. جرمی سازمان یافته و فراملی که در آن امکان تعقیب مجرمین برای سازمان های بین المللی و منطقه ای نیز وجود ندارد.موضوعی که در سریال "زخم کاری" به کارگردانی "محمد حسین مهدویان" نیز می توان دید.

سریالی که از نخستین قسمت آن مستقیما به موضوع پولشویی و دیگر جنبه های  آن و قراردادهایی که از طریق برخی از موسسات مالی و اعتباری  و با دیگر کشورها منعقد می شود، پرداخته است.یکی دیگر از موضوعاتی که در این سریال مطرح می شود، فاصله طبقاتی و تقسیم ناعادلانه ثروت و تعاریف متفاوت از اعتیاد است. همانطورکه در سکانسی از قسمت دوم این سریال می بینیم که پدری به خاطر اعتیاد از همسر و فرزندش به خاطر فقر جدا شده و باید دور بماند . از سوی دیگر همین اعتیاد را در طبقه خانواده های مرفه تعریف متفاوتی دارد . به عبارتی اعتیاد را برای طبقه مرفه یک تفنن و سرگرمی در یک ویلای لوکس کنار استخر وجکوزی تعریف شده است.

در حالی که برای طبقه فقیر یک جرم محسوب می شود آن هم در کنار یک خیابان در حاشیه شهر در کنار دیگر معتادان و دیگرکارتن خوابها که تعدادشان هم کم نیست. اما موضوع دیگری که در این سریال مطرح می شود، چشم و هم چشمی هایی است که این بار جنبه مردانه پیدا می کند وجنگ و جدالی است برای به دست آوردن ثروت و قدرت مانور بیشتر برای انجام معاملاتی بزرگتر و کلان ؛ موضوعی که امروزه جایگاه ویژه ای برای برخی از موسسات مالی و اعتباری پیدا کرده است. مؤسساتی که تعداد آنها نیز کم نیستند و اکثرا به صورت خانوادگی مدیریت می شوند.

شخصیت اول این سریال "مالکی" با نقش آفرینی "جواد عزتی" دانست که در قسمت اول سریال نویسنده و کارگردان از او به عنوان یک شخصیت با وجدان کاری و منضبط در انجام اموری که به او محول می شود، معرفی می کند. اما در قسمت های بعدی می بینیم که به واسطه همسرش و نقشه هایی که اوبرنامه ریزی می کند ، دست به انجام کارهایی می زند که وجه دیگر شخصیت او را نیز به مخاطب نشان می دهد. بازیگران این سریال را جواد عزتی، رعنا آزادی ور،الهه حصاری، مه لقا باقری و سیاوش طهمورث و... دانست. این سریال را می توانید در شبکه نمایش خانگی فیلیمو ببینید.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره نقد و معرفی سریال زخم کاری فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نقد و معرفی سریال زخم کاری» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید