کد مطلب: 44069 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سرقت ارز دیجیتال توسط کره شمالی برای مقابله با تحریم امریکا

سرقت ارز دیجیتال توسط کره شمالی برای مقابله با تحریم امریکا

کره شمالی جهت مقابله با تحریم های ایالات متحده تصمیم گرفت دست به حملات سایبری زده و سرقت ارز دیجیتال انجام دهد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

یکی از مقامات FBI اخیرا اعلام کرده که کره شمالی جهت مقابله با تحریم های ایالات متحده تصمیم گرفت دست به حملات سایبری زده و سرقت ارز دیجیتال انجام دهد.Tonya Ugoretz یکی از مدیران ارشد FBI در گفتگو با رسانه ها بیان داشته که محدودیت های مالی به وجود آمده موجب شد تا کره شمالی دست به کارهای اشتباهی زده و از جمله آن باید به سرقت در زمینه ارز دیجیتال اشاره کرد.به گزارش کوین تلگراف، FBI معتقد است که کره شمالی چندین فقره حمله سایبری در زمینه باج افزار و سرقت ارز دیجیتال انجام داده که این موارد اثبات شده است. گفته شده این حملات به صورت گسترده ای انجام شده که از جمله باید به حمله باج افزار WannaCry سال 2017 و حملاتی برعلیه صرافی های کره جنوبی اشاره کرد.در سوی دیگر ارین جو یکی از مقامات آژانس اطلاعات ملی آمریکا، FBI سعی دارد تا به مقابله با چنین حملاتی بپردازد و مانع از سرقت ارز دیجیتال خواهد شد. گذشته از آن شبکه  Korea Herald نیز از سوی جو بیان کرده، در حال حاضر FBI و چندین سازمان مربوطه در تلاش هستند تا با کشف راه هایی به مقابله با عملیات خراب کارانه در زمینه ارز دیجیتال بپردازند.
از آنجایی که ارز دیجیتال هر روز در حال گسترش است، عجیب نیست که کشورها نیز در زمینه سیاسی وارد این مسئله شده و در این زمینه سواستفاده هایی داشته باشند. بخصوص آن که با رایج شدن حملات سایبری، عجیب نیز این ارز کاملا دیجیتال نیز در معرض خطر قرار گیرد، ارزی که طرفداران بسیاری داشته و هر روز نیز بر ارزش آن افزوده می شود. ایالات متحده آمریکا از این موضوع با خبر بوده و نمی خواهد چنین موقعیتی توسط دشمنان دیرینه نظیر کره شمالی و برخی دیگر به وجود آید.

معرفی نویسنده:

من فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات هستم، کتاب های زیادی در مورد فناوری خوندم و علاقه زیادی به حوزه تکنولوژی دارم، سعی میکنم محتواهای خوبی در حوزه فناوری تولید کنم.

ثبت نظر درباره «سرقت ارز دیجیتال توسط کره شمالی برای مقابله با تحریم امریکا»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 7 = ?