کد مطلب:  60183 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
وزیر بهداشت: در کرونا ثابت شد که پیشگیری بهتر از درمان است

وزیر بهداشت: در کرونا ثابت شد که پیشگیری بهتر از درمان است

وزیر بهداشت گفت: در کرونا ثابت شد وقتی پیشگیری کنید و اقداماتی مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری و تزریق واکسن را انجام دهید، خیلی بهتر از بستری شدن است
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از مهر، بهرام عین اللهی، وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در دیدار اعضای مؤسسه بهداری رزمی، اظهار داشت: دوران دفاع مقدس برای همه ما، درخشان‌ترین دوران زندگی بود و حاضر نیستیم با هیچ چیزی آن را عوض کنیم حتی لحظاتی که تحت فشار بمب شیمیایی و ترکش بودیم.

عین اللهی افزود: مجموعه حوزه سلامت به تنهایی قادر به انجام واکسیناسیون نبود و شاید می‌توانستیم روزانه 100 تا 200 هزار دوز واکسن کرونا در کشور تزریق کنیم اما با مردمی شدن واکسیناسیون، حجم قابل توجهی واکسن کرونا تزریق شد به گونه‌ای که در هفته گذشته 8 میلیون و 200 هزار دوز واکسن کرونا ، واکسن کرونا تزریق کردیم.

وزیر بهداشت گفت: از بهمن ماه سال گذشته تا تیرماه امسال، حدود 5 میلیون دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده بود اما امروز حدود 50 میلیون دوز واکسن تزریق شده است که عمده آن در شهریور و با مشارکت مردم بوده است.

عین اللهی با اشاره به سفر دیروز خود به استان ایلام گفت: مشکلات زیادی در حوزه بهداشت و درمان این استان و خیلی از استان‌های کشور وجود دارد و نیاز است که یک حرکت جهادی همانند دوران دفاع مقدس انجام شود و از تجارب دفاع مقدس باید برای کارهای آینده استفاده کنیم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: امروز حدود 250 هزار دانشجو، 20 هزار استاد، 68 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی و 16 هزار دستیار تخصصی و فوق تخصصی داریم که ذخیره و منبع عظیمی در اختیار ما است و این افراد، سرمایه‌ها و دانشمندان آینده کشور هستند و باید برای آنها برنامه‌های متعدد از جمله برنامه‌های فرهنگی داشته باشیم. 

وزارت بهداشت به تنهایی قطعاً موفق به انجام واکسیناسیون نمی‌شد اما وقتی سپاه، بسیج، ارتش، نیروهای مسلح، هلال احمر، دانشجویان، گروه‌های جهادی و داوطلب و هلال احمر پای کار آمدند، موفق به تسریع در واکسیناسیون شدیم.

 

: برای دریافت مشاوره درباره وزیر بهداشت: در کرونا ثابت شد که پیشگیری بهتر از درمان است فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «وزیر بهداشت: در کرونا ثابت شد که پیشگیری بهتر از درمان است» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید