کد مطلب: 59799 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سر لشکر باقری: اتفاقات ناگواری در افغانستان در حال وقوع است

سر لشکر باقری: اتفاقات ناگواری در افغانستان در حال وقوع است

رییس‌ ستاد کل نیروهای مسلح گفت: شاهد هستیم که چه اتفاقات ناگواری در این ایام در افغانستان در حال وقوع است
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، سرلشکر محمد باقری، رییس ستاد کل نیرو های مسلح، طی سخنانی در مراسم تکریم امیر حاتمی و معارفه امیر آشتیانی با گرامیداشت هفته دولت اظهار کرد: توسعه قدرت دفاعی برای نظام اسلامی بنا به دلایل گوناگون یک ضرورت قطعی است. خداوند در قرآن به مسلمانان دستور داده است که شما موظف هستید در افزایش توان نظامی بکوشید تا موجب بازدارندگی دشمنان شوید.

وی یادآور شد: از سوی دیگر آیت الله خامنه ای، فرماندهی معظم کل قوا هم بر این موضوع بارها تاکید داشته‌اند و در احکام ایشان به تمامی فرماندهان نیز بر این موضوع تاکید شده است. وزارت دفاع یکی از مهمترین دستگاه‌ها برای تحقق این امر است.

باقری با اشاره به حضور نیروهای ارتش آمریکا در منطقه و آسیب‌های این حضور برای کشورهای منطقه، تاکید کرد: شاهد هستیم که چه اتفاقات ناگواری در این ایام در افغانستان در حال وقوع است و آمریکا ارتش ملی و مردمی این کشور را با هزینه هنگفت تبدیل به چه ارتش بی‌خاصیتی کرد که ارتشی سست‌بنیان بود و تنها 11 روز در برابر این گروه مهاجم مقاومت کرد و این درحالی است که آمریکا هزینه‌های سالانه میلیون دلاری برای این ارتش انجام داده بود.

سرلشکر باقری گفت: روس‌ها حاضر نشدند حتی شکل و شمایل موشک اسکندر را که 300 کیلومتر برد دارد و نقطه زن است در اختیار ما بگذارند، اما با این حال ما به فناوری نقطه زنی دست پیدا کردیم.

 موشک بالستیک تاکتیکی اسکندر (SS-26 Stone) یکی از سلاح‌های فوق دقیق و هوشمند می باشد که در سال 1996 برای اولین بار در تلویزیون روسیه به نمایش در آمد که با لانچر در حال شلیک شدن بود.

 

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار

علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای

آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «سر لشکر باقری: اتفاقات ناگواری در افغانستان در حال وقوع است»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 4 = ?