کد مطلب:  64620 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سخنرانی بایدن در توکیو منجر به جنگ جهانی سوم خواهد شد

سخنرانی بایدن در توکیو منجر به جنگ جهانی سوم خواهد شد

سخنان اخیر بایدن درباره اینکه آمریکا آمادگی صف آرایی نظامی در کنار تایوان علیه چین را دارد ممکن است منجر به راه اندازی جنگ جهانی سوم شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، روزنامه انگلیسی تلگراف، امروز چهارشنبه 4 خرداد طی گزارشی، از سخنان اخیر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در جریان سفر وی به ژاپن انتقاد کرد.

تلگراف ضمن اشاره به سخنان جو بایدن که اعلام کرده بود آمریکا آمادگی این را دارد تا در جنگ احتمالی علیه چین، در کنار تایوان قرار گیرد، نوشت: «رئیس جمهور آمریکا اشتباه بزرگی را مرتکب شد چون همین سخنان ممکن است به جنگ جهانی سوم منجر شود.»

هرچند که این روزنامه نگار اعتقاد دارد که اظهارات بایدن غیرعملی هستند، عنوان کرد که کشور آمریکا اصلاً نباید زیر بار چنین تعهداتی برود. روابط آمریکا و تایوان قوانین خاصی دارد که بر این اساس، واشنگتن قادر است در راستای افزایش توان دفاعی تایوان، کمک های مالی را برای این کشور فراهم آورد.

در ادامه، تلگراف تصریح کرد: «شخص رئیس جمهور توانایی آن را ندارد که قوانین موجود در آمریکا را به طور یکجانبه تغییر دهد و هر تصمیمی در حمایت از تایوان باید با موافقت کنگره آمریکا همراه شود. از طرفی پس از سخنان بایدن، وزارت خارجه آمریکا مجبور شد به افکار عمومی در سطح جهان توضیح دهد که سیاست خارجی واشنگتن تغییری نکرده است اما اشتباهی که رئیس جمهور آمریکا مرتکب شد می‌تواند بسیار خطرناک باشد.»

نظر خود را درباره «سخنرانی بایدن در توکیو منجر به جنگ جهانی سوم خواهد شد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید