مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  59948 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
دستیار وزیر خارجه آمریکا: با پیشرفت هسته ای ایران، تاثیر مذاکرات کاهش می یابد

دستیار وزیر خارجه آمریکا: با پیشرفت هسته ای ایران، تاثیر مذاکرات کاهش می یابد

دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک در با تکرار ادعاهای وزیرخارجه آمریکا گفت : ایران هرگز به سلاح هسته ای دست پیدا نخواهد کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از العربیه، جوئی هود، دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک گفت: جدا از اینکه نتیجه مذاکرات احیای توافق هسته‌ای ایران چه خواهد بود، این موضوع برای ما واضح و مشخص است که تهران هرگز به سلاح اتمی دست پیدا نمی‌کند.

با این حال این مقام آمریکایی با اشاره به سخنان اخیر وزیرخارجه آمریکا درباره توافق هسته‌ای ادامه داد: بلینکن هم به تازگی تاکید کرده که پنجره دیپلماسی همیشه برای ایران باز نخواهد بود و ما باید هرچه زودتر به مذاکرات احیای برجام بازگردیم.

این دیپلمات آمریکایی ادامه داد: هرچه ایرانی‌ها پیشرفت بیشتری در برنامه هسته‌ای خود داشته باشند، مزایای بازگشت به برجام کمتر خواهد بود، لازم است دو طرف اکنون برای بازگشت به مذاکرات اقدام کنند، ما آماده هستیم. ایران باید به وین و میز مذاکره باز گردد.

تنها چند ساعت پیش از سخنان جوئی هود، وزیر خارجه آمریکا در نشست خبری مشترک با هایکو ماس همتای آلمانی خود بدون اشاره به خروج یکجانبه کشورش از توافق بین المللی هسته‌ای با ایران در سال 2018 میلادی و نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل گفته بود: زمان برای بازگشت به برجام در حال تمام شدن است.

آنتونی بلینکن در این باره ادامه داد: به نقطه‌ای که بازگشت به برجام همان دستاوردهای توافق اولیه را مجدداْ ایجاد نکند، نزدیک تر می‌شویم؛ زیرا با گذشت زمان، برنامه هسته‌ای ایران رو به پیشرفت است و این کشور از سانتریفیوژهای پیشرفته‌تری استفاده می‌کند. این کشور مواد هسته‌ای بیشتری را غنی سازی می‌کند، دانش بیشتری کسب کرده و بنابراین نقطه‌ای وجود خواهد داشت که در آن، اکتساب تمامی منافع برجامی از طریق بازگشت به همان توافق دشوارتر خواهد بود.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره دستیار وزیر خارجه آمریکا: با پیشرفت هسته ای ایران، تاثیر مذاکرات کاهش می یابد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «دستیار وزیر خارجه آمریکا: با پیشرفت هسته ای ایران، تاثیر مذاکرات کاهش می یابد» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید