کد مطلب:  64160 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سامانه مسار؛ آخرین اطلاعات از زمان ثبت نام حج

سامانه مسار؛ آخرین اطلاعات از زمان ثبت نام حج

وزارت حج و عمره عربستان سعودی پس از تصمیم‌گیری برای افزایش تعداد زائران در سال 1443قمری به یک میلیون زائراختصاص داده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

اطلاعات حج در سال 1401

سایت https://www.haj.gov.sa شرایط مربوط به متقاضیان سفر حج تمتع 1401 را اعلام کرد که به شرح زیر می باشد. (لازم به ذکر است این سایت با برنامه های تغییر آی پی باز می شود)

وزارت حج و عمره عربستان سعودی پس از تصمیم‌گیری برای افزایش تعداد زائران در سال 1443قمری به یک میلیون زائر از داخل و خارج از این کشور با در نظر گرفتن توصیه های بهداشتی سهمیه‌ اختصاص داده است.

شرایط اعلام شده حج تمتع:

شرط اول: گروه سنی کمتر از 65 سال با الزام کامل ایمن سازی با دوزهای اولیه واکسن کووید-19 مورد تایید وزارت بهداشت عربستان مورد تایید می باشند.
شرط دوم: کسانی که از خارج از کشور عربستان برای حج می آیند، باید نتیجه آزمایش PCR منفی برای ویروس کرونا (کووید-19) را ظرف 72 ساعت قبل از تاریخ عزیمت به عربستان گرفته و ارائه دهند.

زمان ثبت نام متقاضیان حج تمتع 

اکبر رضایی معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت ایران در خصوص زمان ثبت نام زائران بیت‌الله الحرام برای حج 1401اعلام کرد:

  • ثبت‌نام از متقاضیان در دهه دوم اردیبهشت ماه انجام خواهد شد و افراد می توانند جهت ثبت نام به سایت https://reserve.haj.ir مراجعه نمایند.
  • 15 ذیقعده برابر با 25 خرداد زمان آغاز عملیات حج تمتع 1401 و 29 ذیحجه مصادف با 7 مرداد پایان زمان عملیات حج تمتع است.

ثبت نام حج عمره

سازمان حج و زيارت در راستای ايجاد رفاه و سهولت بيشتر براي متقاضیان سفر عمره مفرده سعی نموده از مرحله پیش ثبت نام و ودیعه گذاری تا مرحله اعزام عملیات مکانیزه انجام گردد متقاضیان جهت ثبت نام حج عمره می توانند به نشانی http://fakher.haj.ir/Register  مراجعه فرمایند.

: برای دریافت مشاوره درباره سامانه مسار؛ آخرین اطلاعات از زمان ثبت نام حج فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «سامانه مسار؛ آخرین اطلاعات از زمان ثبت نام حج» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید