کد مطلب:  61623 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ساخت کیت خارج کننده ژنوم ویروس کرونا در کشور

ساخت کیت خارج کننده ژنوم ویروس کرونا در کشور

یک شرکت دانش‌بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی برای اولین بار در کشور، موفق به ساخت انبوه کیت های خارج کننده ژنوم ویروس کرونا شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، برای نخستین بار یک شرکت دانش بنیان داخلی با سرمایه گذاری و حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی توانست اولین تولید کننده انبوه سری کیت های خارج کننده ژنوم ویروس کرونا در کشور لقب بگیرد.

محمدباقر محمودی، مدیرعامل این شرکت‌ دانش بنیان در مورد کیت استخراج ژنوم کرونا ویروس گفت: مجموعه کیت‌های استخراج ژنوم کرونا ویروس بر پایه سیلیکا تکنولوژی است و این محصول قابلیت استخراج را بدون نیاز به آنزیم طی 30 دقیقه دارد.

وی در ادامه با اشاره به این که بازار هدف این کیت های تشخیصی مراکز تشخیص مولکولی شامل آزمایشگاه‌های تشخیصی طبی خصوصی و نیز بیمارستان‌های خصوصی و دولتی می باشند افزود: طبق نتایج تحقیقات صورت گرفته، این محصول از لحاظ کیفی قابل مقایسه با بهترین برند دنیا به‌ نام «Qiagen» است که نتایج مشابه به همراه قیمت پایین‌تری داشته است.

محمودی در مورد آینده این شرکت در مینه تولید کیت‌های تشخیصی مولکولی، بیان نمود: نگاه ما بیشتر بر توسعه این محصول بوده تا تولید هر چه بیشتر در آینده و سعی کردیم در ادامه این مسیر، سایر محصولات را در حوزه تشخیص مولکولی توسعه دهیم و کشور را از واردات بی‌نیاز کنیم. در این راستا کیت‌های تشخیص ویروس‌های HBV، HPV، HCV، HIV، MTB و ... همچنین روش اتوماتیک برای استخراج ماده ژنتیکی انواع ویروس‌ها نیز به تولید رسیده است.

در پایان وی ضمن اشاره به صادرات این محصول به کشور افغانستان درباره تسهیلات دریافتی این شرکت از صندوق نوآوری و شکوفایی و حمایت های این صندوق در زمینه تولیات داخلی گفت: شرکت ما به منظور تولید کیت استخراج ژنوم کرونا ویروس از وام قرض الحسنه صندوق نوآوری استفاده کرده است.

: برای دریافت مشاوره درباره ساخت کیت خارج کننده ژنوم ویروس کرونا در کشور فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ساخت کیت خارج کننده ژنوم ویروس کرونا در کشور» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید