کد مطلب:  62017 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آغاز فرآیند آزمایش بالینی واکسن مخصوص امیکرون

آغاز فرآیند آزمایش بالینی واکسن مخصوص امیکرون

دو شرکت دارویی فایزر و بیونتک در یک بیانیه رسمی از آغاز ثبت نام جهت انجام آزمایش های بالینی در فرآیند تولید واکسن ویژه سویه امیکرون خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، دو شرکت داروسازی فایزر و بیونتک از آغاز فرآیند انجام آزمایش های بالینی در راستای ساخت نخستین واکسن ویژه سویه امیکرون خبر دادند.

این دو شرکت دارویی که از  نخستین تولید کنندگان واکسن کووید-19 هستند، آزمایش‌های بالینی روی نسل جدیدی از واکسن کرونا با هدف تاثیر بر سویه جدید تحت عنوان امیکرون را در افراد بین 18تا 55 سال آغاز کرده‌ اند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی این دو شرکت بزرگ داروسازی در این مطالعه حدود 1400 شرکت کننده بزرگسال در بازه سنی 18 تا 55 سال با وضعیت جسمی کاملا سالم برای کمک به ارزیابی و آنالیز کارایی نسل جدید واکسن های این دو شرکت مشارکت خواهند داشت.

رئیس تحقیق و توسعه واکسن در شرکت داروسازی فایزر گفت: در حالیکه تحقیقات کنونی و داده‌های دنیای واقعی نشان می‌دهد دوزهای یادآور واکسن همچنان سطح بالایی از مصونیت در برابر نوع شدید بیماری و جلوگیری از بستری شدن در بیمارستان ناشی از سویه امیکرون را ایجاد می‌کند، نیاز داریم که در صورت کاهش این محافظت با گذشت زمان از آمادگی لازم برخوردار باشیم و به طور بالقوه به مقابله با این سویه و سویه های احتمالی در آینده اقدام کنیم.

در پایان لازم به ذکر است هدف اصلی کارشناسان از این مطالعه مقایسه ایمنی، تحمل پذیری و توانایی واکسن جدید کووید-19 مبتنی بر سویه امیکرون در برانگیختن واکنش ایمنی نسبت به فرمول فعلی که پرمصرف ترین واکسن کرونا در جهان می باشد، استفاده خواهند کرد.

 

 

: برای دریافت مشاوره درباره آغاز فرآیند آزمایش بالینی واکسن مخصوص امیکرون فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آغاز فرآیند آزمایش بالینی واکسن مخصوص امیکرون» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید