کد مطلب:  62115 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اعلام زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور 1401

اعلام زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور 1401

بر اساس اعلام سازمان سنجش؛ ثبت نام برای پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای سال 1401 از مرداد سال آینده آغاز می‌شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، با اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، اطلاعیه و دفترچه راهنمای ثبت نام در رشته‌هایی که در سال 1401 پذیرش آنها صرفاً با سوابق تحصیلی و بدون آزمون انجام می گیرد، همزمان با اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته‌های با آزمون و در بازه زمانی ابتدای مرداد 1401 و از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان در سایت سنجش قرار خواهد گرفت. 

متقاضیانی که تمایل به پذیرش در این گونه رشته‌ها دارند نیازی به ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال 1401 نخواهند داشت و بر اساس سوابق تحصیلی آن ها در دانشگاه پذیرش خواهند شد.

این متقاضیان می‌توانند در بازه زمانی اعلام شده با مراجعه به سامانه ثبت‌نام  و انتخاب رشته‌هایی که فقط با سوابق تحصیلی امکان پذیرش دارند،‌ در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور درخواست خود را ثبت نمایند.

ثبت نام  کنکور 1401 روز گذشته آغاز شده است و به مدت یک هفته یعنی تا 17 این ماه انجام می‌شود. داوطلبان می‌توانند در مهلت تعیین شده با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به ثبت نام در کنکور سراسری 1401 اقدام کنند.

بر اساس اطلاعیه رسمی سازمان سنجش آموزش کشور، آزمون سراسری سال 1401 در روزهای 8 تا 11 تیر 1401 برگزار خواهد شد و نتایج آن نیز همانند دوره های قبلی به جز سال 1399 که به دلیل کرونا  زمان اعلام نتایج با تغییراتی همراه بود اواسط مرداد 1401 اعلام خواهد شد.

انتخاب رشته داوطلبان پس از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری 1401 آغاز می‌شود و برای داوطلبان بورسیه و داوطلبان دارای شرایط خاص در انتهای مرداد 1401 انجام می‌شود و نتایج آن نیز قبل از مهرماه و اوایل دهه سوم شهریورماه از طریق سایت سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد تا داوطلبان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از ابتدای سال تحصیلی جدید وارد دانشگاه‌ها شوند.

: برای دریافت مشاوره درباره اعلام زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور 1401 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اعلام زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور 1401» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید