کد مطلب: 57377 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
چه زمانی وقت تشکیل زندگی مشترک است؟

چه زمانی وقت تشکیل زندگی مشترک است؟

دوست داشتن همسر وزندگی خوب داشتن در واقع به معنای درک کردن وی و ایجاد تفاهم در زندگی است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه


بنام یگانه عالم

در یک ازدواج یک طرف قضیه انتخاب و پیدا کردن یک همسر مناسب است ودرطرف دیگر آمادگی پسر برای متعهد شدن میباشد. بنابراین آمادگی روحی جوان برای پذیرش مسئولیت و متعهد ماندن به آن بسیار مهم است. اگر کسی زودتر از زمانیکه مسئولیت پذیر باشد ازدواج کند خیلی زود از زیر بار مسئولیت فرار میکند و زندگی مشترک را به خطر می اندازد.

دوست داشتن همسر و زندگی خوب داشتن در واقع به معنای درک کردن وی و ایجاد تفاهم در زندگی است. در زندگی مشترک ماندگار، شما باید بتوانید از برخی از کاستی ها چشم پوشی کنید و حتی از خودگذشتگی داشته باشید و برخی از نقاط قوت زندگی را بزرگ کنید و همیشه امیدوار باشید. باید بدانید زندگی نیاز به انسانهای قوی و مبارز دارد.

زندگی پر از پستی و بلندی است و وقتی ازدواج می کنید، باید به عنوان یک فرد متاهل بتوانید از پس این پستی و بلندی ها برآیید.

اگر شما هنوز در حال و هوای گذران زندگی بصورت فردی هستید اگر زمین میخورید و شکست باعث توقف شما میشود اصلا اماده ازدواج نیستید.

برخی از افراد با وجود اینکه همه شرایط ازدواج را دارندولی اصلا تمایلی به ازدواج ندارند. زیرا آنها اعتقادی به زندگی مشترک ندارند. زیرا انها معتقد هستندکه به تنهایی می توانندبه خوبی زندگی کنم و نیازی به داشتن شریک زندگی نمی بینند. اینها افرادی هستند که به زندگی مداوم در کنار فردی دیگر اعتقاد ندارند و نمی توانند زندگی مشترک موفقی را تجربه کنند.اگر شما نتوانید قاطعانه تصمیم بگیرید ومسئولیت تصمیم گیری خودرا بپذیرید هیچ گاه نمیتوانید زندگی مشترک موفقی داشته باشید زیرا زندگی مشترک نیاز به اراده قدرت تصمیم گیری وکنار امدن با مشکلات ومسئولیت پذیری و قدرت حل مسائل دارد

سارا فلاحی

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات با شماره تلفن زیر تماس بگیرید

02144704941

معرفی نویسنده:

سارا فلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی) مطلب خواندنی و آموزشی در زمینه های سبک زندگی، خانواده، همسرداری، فرزندداری، ازدواج، آداب، اخلاق و روانشناسی.

ثبت نظر درباره «چه زمانی وقت تشکیل زندگی مشترک است؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 + 9 = ?