کد مطلب:  64712 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
زمان اعلام نتیجه اعتراض به دهک بندی ها چه موقع است؟

زمان اعلام نتیجه اعتراض به دهک بندی ها چه موقع است؟

طبق گفته معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تا چند هفته بعد، نتیجه اعتراض دهک بندی یارانه ها به وسیله پیامک به مردم اعلام خواهد شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، داریوش ابوحمزه، اعلام کرد که شناسنامه اقتصادی خانوارها به زودی به منظور اطلاع از وضعیت دهک بندی های جدید در سامانه حمایت اعلام خواهد شد تا در صورت لزوم نسبت به ثبت اعتراض اقدام کنند.

وی افزود: «بیشترین اعتراض‌ها نسبت به ساختار خانواده‌ها در یارانه و عدم تفکیک‌سازی است، فرزندان که متأهل شده‌اند باید از خانواده جدا شوند و مراحل تفکیک را از طریق پلیس+10 و سامانه اعلامی از سوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها به آدرس my.gov.ir سپری کنند.»

معاون رفاه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز ضمن اینکه اعلام کرد که 4 میلیون نفر نسبت به تعیین دهک بندی یارانه ها اعتراض داشتند و اعتراض آنها به سازمان هدفمندی یارانه ها ارسال شده است، بیان کرد که یارانه افراد طی 2 مرحله به حساب معترضان واریز و مسدود شده تا بعد از بررسی وضعیت معیشتی آنها تصمیم به برداشت پول گرفته شود.

وی اظهار کرد: «هفت و نیم‌ میلیون نفر جامانده از یارانه هستند که بعد از ثبت‌نام در سامانه اعلامی از سوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها، برآورد این است که به حدود چهار میلیون نفر یارانه تعلق بگیرد. تا کنون به حدود 73 میلیون نفر یارانه داده شده که با اضافه‌شدن این تعداد به حدود 77 میلیون نفر یارانه تعلق می‌گیرد.»

همچنین وی تاکید کرد که اعتراض به دهک بندی یارانه ها هنوز هم در دست پیگیری است اما افرادی که تا فروردین 1401 یارانه نقدی دریافت می کردند اما در اردیبهشت یارانه آنها واریز نشده بدین معناست که جز دهک 10 هستند و دیگر مشمول دریافت یارانه نیستند. این افراد اگر اعتراضی به دهک بندی خود دارند باید به سامانه حمایت به آدرس اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

در ادامه، معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود سامانه های تلفنی با شماره های 0216369 و 09200006369 هم به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به عموم مردم هستند.

طبق بیانات ایشان، افراد جامانده یارانه و کسانی که اصلاً تابحال یارانه دریافت نمی کردند باید به سامانه my.gov.ir به منظور ثبت نام یارانه مراجعه کنند.

نظر خود را درباره «زمان اعلام نتیجه اعتراض به دهک بندی ها چه موقع است؟» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید