کد مطلب:  59257 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
زلزله 5/7 ریشتری در فارس و بوشهر / خسارتی تاکنون اعلام نشده است

زلزله 5/7 ریشتری در فارس و بوشهر / خسارتی تاکنون اعلام نشده است

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر دقایقی پیش مرز استان‌های بوشهر و فارس را تکان داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

مرکز لرزه نگاری کشوری اعلام کرد: زلزله‌ای به بزرگی 5.7 درجه در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) ساعت ساعت 19 و 4 دقیقه امروز در مرز استان‌های بوشهر و فارس - حوالی شهر خشت رخ داد.

این زمین‌لرزه در عمق 11 کیلومتری زمین اتفاق افتاد و کانون آن 16 کیلومتری خشت (فارس)، 21 کیلومتری وحدتیه (بوشهر) و 22 کیلومتری کنار تخته (فارس) بود.

شدت زمین‌لرزه به حدی بود که برای ثانیه‌ها در شهرستان‌های بوشهر، گناوه، دیلم و دشتی هم احساس شد.

فتح الله نوروزی،‌ فرماندار دشتستان اظهار کرد: تاکنون خسارت جدی‌ای اعلام نشده است، بخشدار وحدتیه و دهیاران در حال بررسی بیشتر هستند.

اعزام 4 تیم ارزیاب به محل زلزله

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر نیز تصریح کرد: در اولین لحظات وقوع این زمین لرزه تیم های ارزیاب به تعداد 4 تیم و اعضا خانه های هلال روستاها و شهرهای نزدیک به مناطق اعزام شدند.

غلامرضا حاجیانی گفت: گزارش تیم های ارزیاب اعزامی و همچنین استعلام از خانه های هلال و  دهیاران منطقه، حاکی از این است که خوشبختانه این زمین لرزه  خسارات جانی و مالی به دنبال نداشته است. 
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر از آماده باش تیم های عملیاتی این جمعیت خبر داد و از کلیه همـ استانی های عزیز خواست ارامش خود را حفظ کرده و از عزیمت به مناطق پرخطر پرهیز کنند.

زمین‌لرزه به آثار تاریخی بوشهر آسیبی نرساند

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر هم گفت: با بررسی‌های اولیه، گزارشی مبنی بر آسیب زلزله به آثار تاریخی استان گزارش نشده است. 

نصراالله ابراهیمی ادامه داد: فاصله مرکز استان تا مرکز این زمین‌لرزه 89 کیلومتر بوده و کارشناسان این معاونت با بررسی‌های بعدی با مشخص شدن وضعیت فعلی آثار، در صورت آسیب برآورد خسارت را اعلام خواهد کرد.

: برای دریافت مشاوره درباره زلزله 5/7 ریشتری در فارس و بوشهر / خسارتی تاکنون اعلام نشده است فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «زلزله 5/7 ریشتری در فارس و بوشهر / خسارتی تاکنون اعلام نشده است» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید