کد مطلب: 59491 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
زلزله 6 ریشتری در کشور میزبان المپیک 2020

زلزله 6 ریشتری در کشور میزبان المپیک 2020

زمین لرزه‌ای با قدرت 6 ریشتر همراه با چندین پس‌لرزه قوی، ساحل شرقی ژاپن را لرزاند به طوری که لرزش آن در «توکیو» نیز که میزبان بازی های المپیک است؛ حس شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از راشاتودی، زلزله‌ای به بزرگی 6 ریشتر ساحل شرقی ژاپن را لرزاند. این زمین لرزه در  توکیو پایتخت این کشور که در 200 کیلومتری از مرکز وقوع زلزله قرار دارد نیز احساس شد.

طبق گفته خبرنگارانی که برای پوشش اخبار المپیک 2020 به این شهر سفر کرده‌اند، لرزش‌های ناشی از این زلزله در توکیو کاملاً احساس شد.

سازمان زمین شناسی ژاپن اعلام کرد که زلزله در ساعت 5:30 دقیقه به وقت محلی  بامداد امروز چهارشنبه در استان «ایباراکی» در عمق 40 کیلومتری زمین رخ داده است. همچنین پس لرزه‌های متعددی نیز ثبت شده است که قوی‌ترین آنها به بزرگی 5.6 ریشتر بوده است. این سازمان همچنین اعلام کرد که خطر وقوع سونامی وجود ندارد.

استان ایباراکی در 83 کیلومتری شمال شرقی ژاپن واقع شده است و این در حالی است که مرکز این زمین لرزه در فاصله نسبتاً کمی از ساحل قرار دارد.

هیچ گونه خسارت یا جراحت مرتبط با این زمین لرزه و یا حتی خطر وقوع سونامی گزارش نشده است و به نظر می‌رسد که این زمین لرزه خطری متوجه بازی‌های المپیک 2020 توکیو که در حال برگزاری است، نخواهد شد. این بازی‌ها تا 8 آگوست (17 مرداد) ادامه خواهند داشت.

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «زلزله 6 ریشتری در کشور میزبان المپیک 2020»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 8 = ?