کد مطلب:  67342 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
زلزله در ترکیه

زلزله در ترکیه

زلزله شدید در ترکیه باعث کشته و زخمی شدن هزاران تن شده است. بسیاری از مردم این کشور متحمل خسارات زیادی شده‌اند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

آمار کشته‌های زلزله در ترکیه رو به افزایش است. زلزله 7.8 ریشتری در ترکیه باعث کشته و زخمی شدن هزاران تن شد. تعداد کشته‌های زلزله در ترکیه به بیش از 35 هزار تن رسیده است. به گزارش آسمونی، زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 7.8 درجه در مقیاس ریشتر به مرکزیت ترکیه، بخش‌هایی از منطقه غرب آسیا و شرق مدیترانه را هم به لرزه درآورد. این زلزله خسارات زیادی هم بر جای گذاشت.

پس از زلزله 7.8 ریشتری در ترکیه وزیر کشور شرایط را بحرانی اعلام کرد و خواهان کمک های بین المللی شد. اردوغان هم وضعیت اضطراری را تا سه ماه اعلام کرد.

زلزله در ترکیه

این زلزله ساعت 4 بامداد روز دوشنبه 17 بهمن ماه 1401 رخ داد که خسارات زیادی به 10 استان جنوبی وارد شد. این زمین‌لرزه جدای کشور ترکیه در کشورهایی چون سوریه، لبنان، فلسطین، عراق، اردن، مصر، عربستان سعودی، اوکراین و قسمتهایی از اروپا مانند یونان، بلغارستان و چند کشور دیگر ثبت شده است.

رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه پس از این زلزله شدید گفته هنوز نمی‌توان برآورد واضحی از حجم خسارات مادی و انسانی زمین‌لرزه ارائه کرد. عمق فاجعه زیاد است و ترکیه از کشورهای مختلف جهان و نهادهای بین‌المللی درخواست کمک کرده است.

زلزله در سوریه هم بیش از 5 هزار کشته و مجروحیت بیش از هزار تن داشته است. تا کنون گروه‌های امداد توانسته‌اند افراد زیادی را از زیر آوار بیرون آورند.

: برای دریافت مشاوره درباره زلزله در ترکیه فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «زلزله در ترکیه» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید