کد مطلب:  59160 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
زاهدان نیازمند دستگاه اکسیژن ساز است

زاهدان نیازمند دستگاه اکسیژن ساز است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از کمبود دستگاه اکسیژن ساز در زاهدان برای بیماران کرونایی خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، سید محمدهاشمی اظهار کرد: باتوجه به اینکه در گذشته تعداد موارد ابتلا به کرونا پایین بود و ناگهان از اول تیر به شکل انفجاری افزایش پیدا کرد؛ بنابراین تعداد مبتلایان قبل از تیر و خرداد 45 هزار نفر بود، اما هم اکنون این رقم به بیش از 70 هزار نفر رسیده است. در حال حاضر 138 تخت در بخش‌های عادی خالی است، اما در بخش‌های ویژه مشکل داریم.

زاهدان نیازمند دستگاه اکسیژن ساز است
زاهدان نیازمند دستگاه اکسیژن ساز است

وی افزود: سطح رعایت دستورالعمل‌ها از 47 درصد به 53 درصد افزایش یافته است و با این حال تعداد مبتلایان کرونایی هم زیاد شده و بیمارستان‌ها با توجه به شرایطی که دارند، همواره آماده باش هستند. تعداد تخت‌های معمولی که برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شده بود 449 مورد بود که در حال حاضر 311 تعداد بستری شده اند، اما تخت‌های ویژه تنها 69 مورد است و به علت افزایش تعداد بیمارانی که به تخت ویژه احتیاج دارند به عدد 74 رسیده است و تخت‌های این استان به صورت کامل تکمیل شده است.

هاشمی بیان کرد: با آمدن سامانه بنیاد احسان تعداد 90 تخت جهت درمان سرپایی داریم در این مدت حدود 900 بیمار را به شکل سرپایی درمان کردیم. در حال حاضر 138 تخت در بخش‌های عادی خالی است، اما در بخش‌های ویژه مشکل داریم.

وی تصریح کرد: مهمترین مسئله ما اکسیژن است که اکسیژن سازها با توجه به شرایط آب و هوایی و شرایط فعلی بیمار به صورت ناگهان با افت اکسیژن مواجه می شود و باید کپسول اکسیژن را در مدار قرار دهیم تا بتوانیم بیماران کرونایی را درمان کنیم. در این جهت قول‌هایی داده شده است که پنج مخزن 30 تنی و 20 تنی در اختیار ما قرار بگیرد و هر زمان که با افت اکسیژن روبه‌رو شدیم از این مخزن‌ها استفاده کنیم.

نظر خود را درباره «زاهدان نیازمند دستگاه اکسیژن ساز است» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید