کد مطلب: 59523 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آموزش ریست فکتوری مک بوک

آموزش ریست فکتوری مک بوک

در این بخش از آسمونی با نحوه ریست فکتوری کردن دستگاه مک بوک در خدمت شما هستیم.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

ریست فکتوری مک بوک

در بعضی از مواقع به دلایل کم شدن سرعت مک بوک و یا فروش آن مجبور می شویم مک بوک خود را ریست فکتوری و به حالت اولیه تنظیمات کارخانه برگردانیم. ولی طبق آموزشی که در این بخش از آسمونی خدمت شما عزیزان می دهیم قبل از ریست کردن دستگاه خود حتما از اطلاعات نسخه پشتیبان گرفته شود تا اطلاعات شما پاک و از بین نرود.و این نکته را حتما به یاد داشته باشید قبل از ریست فکتوری اپل آیدی خود را از سیستم خارج کنید.

آموزش ریست فکتوری مک بوک

1- ابتدا از اطلاعات ، فایل‌ها و عکس‌های خود بک آپ بگیرید.برای تهیه نسخه پشتیبان می توانید از Time machine استفاده کنید.برای این کار باید یک هارد اکسترنال با ظرفیت 500گیگ داشته باشید تا اطلاعات را در آن ذخیره کنید.
2- بعد از گرفتن نسخه پشتیبان سیستم را خاموش کنید و حتما دستگاه به برق متصل باشد و موقع روشن شدن کلیدهای ترکیبی Cmd + Alt + R را همزمان بزنید.
3- بعد از زدن کلید ها جمله Starting Internet Recovery به شما نمایش داده می شود.
4- از طریق منوی Utilities Menu باید WiFi را انتخاب کنید و رمز را وارد کنید تا به اینترنت متصل شوید.
5- در این قسمت منوی Internet Recovery و یا OS X Recovery نمایش داده خواهد شد.در صفحه روبرو روی گزینه Reinstall OS X کلیک کنید.و منتظر بمانید تا سیستم شما از طریق اینترنت مک بوک شما را به حالت تنظیمات کارخانه برگرداند.

 

: برای دریافت مشاوره درباره آموزش ریست فکتوری مک بوک فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

من فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات هستم، کتاب های زیادی در مورد فناوری خوندم و علاقه زیادی به حوزه تکنولوژی دارم، سعی میکنم محتواهای خوبی در حوزه فناوری تولید کنم.

نظر خود را درباره «آموزش ریست فکتوری مک بوک» در کادر زیر بنویسید :

3 * 7 = ?