کد مطلب:  64724 
درج نظر
ویرایش پست
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نگاهی به 30 مسابقه بدون شکست استقلال در لیگ برتر 01-1400

نگاهی به 30 مسابقه بدون شکست استقلال در لیگ برتر 01-1400

تیم فوتبال استقلال، یک بار دیگر قهرمان لیگ فوتبال ایران شد تا تعداد قهرمانی های این تیم در لیگ برتر فوتبال به عدد 4 برسد.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

مهدی زارعی- آخرین باری که استقلال قهرمان فوتبال ایران شد، مربوط به سال 1392 بود. زمانی که کاپیتان استقلال، فرهاد مجیدی بود و این تیم با دو امتیاز برتری نسبت به تراکتورسازی و سه امتیاز برتری نسبت به سپاهان قهرمان ایران شد. از آن سال استقلال تنها یک بار در سال 1397 قهرمان جام حذفی ایران شد.اما...

***

از آن به بعد آبی پوشان پایتخت در آرزوی قهرمانی لیگ ماندند. این تیم در سال 1393 به مقام پنجم سقوط کرد و تنها شاهد قهرمانی فولاد خوزستان در لیگ بود، یک سال بعد ششم شد( در آن سال سپاهان برای پنجمین بار قهرمان ایران شد) و در سال 1395 این تیم بعد از استقلال خوزستان و پرسپولیس سوم شد. پس از آن نوبت به پنج قهرمانی پشت سر هم پرسپولیس رسید. استقلال در سال 1396 پس از پرسپولیس دوم شد، یک سال بعد ذوب آهن جای آبی پوشان را در رده دوم گرفت و استقلال، سوم شد و در سال 1398 نوبت به سپاهان بود که مقام دوم را از آن خود کند. استقلال در آن رقابتها باز هم سوم شد. استقلال در سال 1399 باز هم دوم شد و در فصل گذشته یک بار دیگر مقام دوم را به سپاهان واگذار کرد و سوم شد.

انتظار آبی پوشان برای قهرمانی در لیگ، داشت به یک دهه می رسید...

 

وقتی فصل 01-1400 لیگ فوتبال ایران در روز 27 مهر سال گذشته آغاز شد و استقلال در نخستین دیدار خود، مقابل هوادار به برتری(1-0) دست پیدا کرد، هفته اول را در مقام چهارم به پایان رساند.در هفته دوم استقلال(2-0) ذوب آهن را شکست داد و تا مقام دوم جدول صعود کرد. برد(1-0) مقابل تراکتور در هفته سوم، استقلال را به صدر جدول رساند. اما دو تساوی مقابل فجرسپاسی و نساجی کافی بود که استقلال دوباره به مقام دوم جدول سقوط کند؛ آن هم در شرایطی که هنوز باختی نداشت.

****

سه تساوی مقابل گل گهر سیرجان، صنعت نفت آبادان و پرسپولیس تهران، استقلال را تا مقام چهارم جدول پایین آورد. اما کمی بعد نتیجه مسابقه با گل گهر(3-0) به سود استقلال اعلام شد و از آن به بعد بود که نتایج درخشان استقلال شروع شد. دو برد(3-0) مقابل پیکان و شهر خودرو و برد(1-0) مقابل سپاهان، مجددا آبی ها را به صدر جدول لیگ رساند و این تیم در هشت هفته بعدی هم تنها یک مسابقه مقابل آلومینیوم اراک را (1-1) مساوی کرد و بقیه تیمها را شکست داد. استقلال در این مسابقه ها در برابر فولاد( 1-0)، مس رفسنجان(3-2)، نفت مسجد سلیمان(3-0)، هوادار(2-1)، ذوب آهن(1-0)، تراکتور(1-0)، فجر سپاسی(1-0) به برتری دست یافت.

****

حالا دیگر استقلال هفته به هفته به قهرمانی نزدیک و نزدیک تر می شد. این تیم در بازی برگشت خود مقابل نساجی مازندران مجددا (0-0) کرد. این دو تیم در جام حذفی هم در طول 120 دقیقه وقتهای قانونی و اضافی بدون گل مساوی کردند تا در مجموع 300 دقیقه با هم بازی کنند و موفق نشوند هیچ گلی به ثمر برسانند. استقلال در ادامه گل گهر را (2-1) و صنعت نفت را (1-0) شکست داد و سپس در برابر پرسپولیس قرار گرفت. این آخرین فرصت برای پرسپولیس بود تا فاصله خود را با استقلال کم کند و همچنان برای قهرمانی شانس داشته باشد. اما این مسابقه هم (1-1) به پایان رسید. استقلال در ادامه مقابل پیکان با نتیجه(0-0) و در برابرسپاهان با حساب (1-1) مساوی کرد. اما همچنان اختلاف این تیم با رقبا به اندازه ای بود که آبی پوشان لحظه به لحظه به قهرمانی نزدیک تر شوند.

****

برد (1-0) مقابل شهر خودرو و سرانجام برتری(2-1) مقابل فولاد در اهواز سرنوشت لیگ امسال را مشخص کرد و استقلال در حالی قهرمان شد که هنوز سه هفته به پایان لیگ باقی مانده بود. 9 سال قبل هم استقلال در حالی قهرمان شد که برای قهرمانی موفق شد در اهواز(1-0) فولاد را شکست دهد.

حالا فقط یک هدف پیش روی شاگردان فرهاد مجیدی بود؛ قهرمانی بدون حتی یک شکست. استقلال در ادامه در ورزشگاه آزادی با آلومینیوم اراک بدون گل مساوی کرد، آن گاه در رفسنجان موفق شد مس رفسنجان را (2-0) شکست داده و سرانجام در روز دوشنبه 9 خرداد با تساوی بدون گل مقابل نفت مسجد سلیمان به هدف بزرگ خود دست پیدا کند.

استقلال با 68 امتیاز، 19 برد و 11 مساوی و بدون شکست، چهارمین قهرمانی خود در لیگ برتر را به دست آورد. در حالی که 39 بار دروازه حریفان را باز کرد و تنها ده گل دریافت کرد.

: برای دریافت مشاوره درباره نگاهی به 30 مسابقه بدون شکست استقلال در لیگ برتر 01-1400 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «نگاهی به 30 مسابقه بدون شکست استقلال در لیگ برتر 01-1400» در کادر زیر بنویسید :

4 * 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید