کد مطلب:  59301 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
رکورد سرعت اینترنت در ژاپن شکسته شد

رکورد سرعت اینترنت در ژاپن شکسته شد

در این بخش از آسمونی به بررسی سرعت اینترنت در ژاپن می پردازیم
زمان مطالعه: 1 دقیقه

اخیراً گروهی از دانشمندان ژاپنی مؤسسه ملی اطلاعات و فناوری‌های ارتباطی (NICT) موفق شدند با ثبت نرخ انتقال 319 ترابایت بر ثانیه رکورد سرعت اینترنت را بشکنند. رکورد سریع‌ترین اینترنت دنیا پیش از این در ماه آگوست سال 2020 میلادی با نرخ 179 ترابایت بر ثانیه توسط گروهی از محققان بریتانیایی و ژاپنی ثبت شده بود.
محققان مؤسسه NICT با استفاده از فناوری جدید فیبر نوری و با ارتقای همه اجزای شبکه به سرعت بالای اینترنت دسترسی پیدا کردند. خط فیبر نوری به جای یک هسته متداول چهار هسته داشته است، و دانشمندان از لیزری با 552 کانال با طول موج‌های متفاوت استفاده کردند. این لیزر توسط ایستگاه‌های زمینی تقویت می‌شد و پژوهشگران برای انتقال اطلاعات در یک فاصله شبیه‌سازی شده با مسافت تقریباً سه هزار کیلومتری از فیبر پیچ‌دار استفاده کردند تا کیفیت سیگنال یا سرعت را از دست ندهند.
محققان مؤسسه NICT معتقدند که بزرگ‌ترین دستاورد آن‌ها ایجاد فیبر نوری چهار هسته‌ای بوده است، این فیبر به اندازه فیبرهای معمولی است و به راحتی می‌تواند در سیستم‌های استاندارد کنونی به کار گرفته شود تا سرعت افزایش پیدا کند. این گروه از دانشمندان باور دارند که باید به سرعت بیشتری دست پیدا کرد و ظرفیت انتقال را افزایش داد.

نظر خود را درباره «رکورد سرعت اینترنت در ژاپن شکسته شد» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید