مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  66855 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
شروع استفاده از رمز ارز ریال بصورت آزمایشی

شروع استفاده از رمز ارز ریال بصورت آزمایشی

رمز ارز ریال به صورت آزمایشی چند روزی است که در کشور آغاز شده اما هنوز به صورت عمومی استفاده نمی‌شود.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

رئیس بانک مرکزی در برنامه گفتگوی ویژه خبری سه‌شنبه شب 22 شهریور 1401 درباره حکمرانی ریال سخن گفت. در ادامه این پست آسمونی سخنان علی صالح آبادی را در این خصوص با مجری صداوسیما ببینید.

در حوزه رمز ارزها یک گام دیگر شما بود در حوزه حکمرانی ریال در آن قرار بود تا آخر شهریورماه یک سری ساز و کارهایی تعیین بشود آن به کجا رسیده است؟

ما کارهایی که در بانک مرکزی باید انجام می دادیم در این حوزه انجام دادیم و الآن در حوزه وزارت صمت قسمت دیگر کار است که دارد انجام می شود به این معنا که اگر کسی مجوز ی را دریافت کرده برای استخراج رمزارز، این فرد بتواند رمزارز استخراجی خودش را در سامانه مشخصی عرضه بکند وارد کننده با ثبت سفارشی که از سازمان وزارت صمت دریافت می کند بتواند این رمزارز را در اختیار قرار بگیرد و با آن واردات انجام بدهد.

آن سامانه چه سامانه ای خواهد بود؟

یک سامانه ای است که اعلام خواهد شد یعنی بین ما و وزارت صمت است که امکان، ایجاد شده الآن کارهایش دارد انجام می شود که اعلام می شود که در واقع در آن سامانه، رمزارز ارائه می شود و آن فرد رمزارز را دریافت می کند و واردات را انجام می دهد.

این سوای از سامانه جامع تجارت است چون اشاره کردید به ثبت سفارش رو اینها؟

ثبت سفارش از سامانه جامع تجارت می آید. بنابراین این آیین نامه اش هم در دولت تصویب شد موضوع استخراج رمزارز و عرضه اش در بازار با قصد واردات بنابراین قبلاً هم البته بود با یک اصلاحاتی این کار در واقع انجام شد بنابراین ما افرادی که مجوز استخراج رمزارز گرفته باشند به اینها اجازه می دهیم برای واردات از آن رمزارز استخراجی شان استفاده بکنند الآن کار در حوزه وزارت صمت دارد پیگیری می شود.

چقدر طول می کشد یعنی در حوزه وزارت صمت دقیقا باید چه اتفاقی بیفتد چی کار باید دقیقاً بکنند؟

دیگه ما منتظر حوزه وزارت صمت هستیم، یک در واقع هماهنگی هایی است که باید در آن خودشان انجام بدهند یک تنظیماتی است که باید در سامانه هایشان انجام بدهند و این امکانی را که در گذشته فقط ارز می توانستند بخرند حالا امکان رمزارز را هم باید در سامانه ها تعبیه بکنند.

یعنی اقدامات زیرساختی و فنی است از سمت بانک مرکزی چطور؟

ما کارمان آماده است در قسمت ما، کار آماده است.

بخش فنی شما کدام بخش ها را شامل می شود در حوزه این رمزارزها؟

ببینید بخش های مختلفی دارد این کار که یک قسمت آن کار در وزارت صمت است یک قسمت در بانک مرکزی است که حالا به نظر من جزئیاتش را می توانیم بعداً بیشتر صحبت کنیم.

یک رمزریال را هم به آن اشاره کردید آن هم موعدش تا پایان شهریور است؟

بله رمزریال هم تا پایان شهریور ما گفته بودیم راه اندازی می شود واقعیت این است که چند روز گذشته به صورت قبل از فرآیند آزمایشی که حالا ما اعلام عمومی کردیم شروع کردیم کار را عملاً.

پس یعنی می توانیم بگوییم آغاز رمز شروع شده؟

بله شروع شده چند روز است شروع شده منتهی گذاشتیم که مرحله آن قبل از مرحله آزمایشی است مرحله ماقبل آزمایش است که این کار شروع شده البته با رقم 1 میلیارد تومان به تعداد محدودی از افراد رمزارز داده شد در دو تا بانک ملی و بانک ملت هم این کار دارد انجام می شود دو تا فروشگاه هم برای استفاده از این رمزریال تعیین شدند که به صورت قبل مرحله در واقع قبل آزمایشی به آن می گوییم ما، دارند این کار را انجام می دهند که اگر مشکل فنی داشته باشد مرتفع بکنیم و به مرحله رسمی آزمایشی آن برسیم.

رسمی آزمایشی تا همین پایان شهریور خواهد بود؟

امیدوارم تا پایان شهریور بتوانیم انجام بدهیم ولی ما آن کاری را که باید شروع می کردیم چون باید می رفت در هیأت نظارت بر اندوخته اسکناس آنجا هم تصویب می شد و عملاً شروع رسمی آن صورت می گرفت بنابراین با مبلغ 1 میلیارد تومان رسماً شروع و تصویب شد و شروع شد الآن رمزریال در اختیار تعداد محدودی آدم است در آن دو تا فروشگاه از طریق این دو تا بانکی که عرض کردم دارند کار را انجام می دهند و یک هفته است که دارند این کار را انجام می دهند.

بعد از این شهریور که فرمودید اگر بشود اجرایی بشود برای همه در دسترس خواهد بود برای همه مردم یا نه؟

نه برای همه مردم، آزمایشی گسترده تر از این عددی که من عرض کردم.

 

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره شروع استفاده از رمز ارز ریال بصورت آزمایشی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «شروع استفاده از رمز ارز ریال بصورت آزمایشی» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید