کد مطلب:  66474 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رقابتهای فوتبال باشگاه های زنان آسیا از آغاز تا امروز

رقابتهای فوتبال باشگاه های زنان آسیا از آغاز تا امروز

نماینده ایران با شکست(1-0) مقابل حریف ازبک خود، از رسیدن به فینال قهرمانی باشگاههای آسیا بازماند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مهدی زارعی- تیم فوتبال خاتون بم نماینده کشورمان که در دیدار نخست خود مقابل سوگدیونا جیزاک( نماینده ازبکستان) به تساوی (1-1) رسیده بود، در دیدار دوم که به منزله مسابقه برگشت این دو تیم محسوب می شد، (1-0) از این تیم باخت و از دور رقابتهای قهرمانی زنان آسیا کنار رفت. این در حالی بود که با توجه به حضور تنها دو تیم در منطقه غرب و مرکز آسیا، برد در این مسابقه، موجب فینالیست شدن نماینده کشورمان و رویارویی با نماینده تایلند( کالج آو ایشین اسکولارز) می شد. نماینده کشورمان با توجه به برگزاری هر دو مسابقه در ازبکستان، شانس استفاده از امتیاز میزبانی را هم از دست داد که البته در فوتبال زنان آسیا مساله ای غیرعادی نیست.

قهرمانی قاطعانه خاتون بم؛ سلام به آسیا - ورزش سه

رقابتهای باشگاههای زنان آسیا تورنمنتی است به قدمتی کمتر از چهار سال که تاکنون دو دوره آن برگزار شده است و این دوره نیز سومین دوره رقابتها می باشد. در اولین دوره مسابقات، تنها چهار تیم در مسابقات شرکت کردند که این تیمها نیز به صورت دوره ای در یون گین( کره جنوبی) با یکدیگر رقابت کردند. در پایان این مسابقات تیم نیپون تی وی بلزا( نماینده ژاپن) با 7 امتیاز قهرمان شد، جیانگسو سونینگ( چین) با 5 امتیاز عنوان نایب قهرمانی، اینچئون هیوندای استیل رد انجلز( کره جنوبی) با 3 امتیاز رتبه سوم و سرانجام ملبورن ویکتوری( استرالیا) با یک امتیاز مقام چهارم رقابتها را از آن خود ساختند.

از این رقابتها استقبال چندانی به عمل نیامد به طوری که میانگین تماشاگر هر مسابقه 216 نفر بود. با این حال رقابتهای باشگاههای زنان آسیا استارت خود را زد و هرچند که در سال 2020 به دلیل شیوع پاندمی کرونا برگزار نشد، اما رقابتهای سال 2021 آن بیشتر به یک تورنمنت قاره ای شبیه شد.

این بار به جز منطقه شرق- که هنوز درگیر کرونا بود- از غرب، مرکز و جنوب آسیا نمایندگانی حضور داشتند و باز هم به صورت دوره ای و در امان( اردن) با یکدیگر به رقابت پرداختند. این بار شهرداری سیرجان به نمایندگی از ایران در مسابقات حضور داشت و در اولین مسابقه خود (2-1) بنیادکار ازبکستان را شکست داد. تیم گودولام کرالا( هند) نیز دومین رقیب شهرداری بود که (1-0) در برابر این تیم شکست خورد تا نماینده کشورمان برای قهرمانی آسیا تنها به یک تساوی احتیاج داشته باشد. اما شکست(2-1) در برابر امان( نماینده اردن) سبب شد که امتیاز دو تیم در عدد 6 مساوی شود. هر دو نماینده اردن و ایران 4 گل زده و 3 گل خورده داشتند اما تیم اردنی به خاطر برد در دیدار رودر رو مقابل شهرداری سیرجان، قهرمانی آسیا را جشن گرفت و تیم کشورمان دوم شد.

در دیگر دیدارهای این تورنمنت نتایج زیر رقم خورد:

امان(2-1) گودولام کرالا

بنیادکار(1-0) امان

گودولام کرالا(3-1) بنیادکار

با این نتایج نماینده هند سوم و نماینده ازبکستان نیز به مقام چهارم دست یافت.

نظر خود را درباره «رقابتهای فوتبال باشگاه های زنان آسیا از آغاز تا امروز» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید