کد مطلب:  63925 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
افزایش جرایم برپایه نفرت علیه آسیایی تبار های آمریکا

افزایش جرایم برپایه نفرت علیه آسیایی تبار های آمریکا

بر اساس گزارشی از گاردین میزان جرایم نفرت محور علیه اسیایی تبار های ساکن ایالات متحده امریکا افزایش پیدا کرده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از گاردین، در سراسر ایالات متحده آمریکا، جوامع آمریکایی‌های آسیایی‌تبار با خشم و ناامیدی خود به طور فعال در حال مبارزه با افزایش میزان جرایم نفرت‌محور در بحبوجه همه‌گیری ویروس کرونا و رویداد های سیاسی فرامنطقه ای هستند.

بر اساس آمار منتشر شده جرایم نفرت‌محور علیه آمریکایی‌های آسیایی‌تبار 339 درصد در مقایسه با سال 2020 افزایش یافته است که این اعداد بسیار فراتر از تصورات عادی می باشد.

بر اساس گزارش اف بی آی در ماه مارس 2020، به دلیل ریشه گیری ویروس کرونا از کشور چین که یک کشور بزرگ در آسیا می باشد، افزایش جرایم نفرت محور علیه آمریکایی های اسیایی تبار پیش بینی شده بود اما میزان 339 درصد بسیار فراتر از تصور این گزارش منتشر شده از سوی مقامات رسمی در اف بی آی بود.

با این حال آمریکایی‌های آسیایی‌تبار، نژاد و قومی هستند که به سرعت در کشور آمریکا در حال افزایش هستند و در حال حاضر در موقعیتی هستند که اقدامات آن‌ها فقط به خرید وسایل دفاع شخصی مانند اسپری فلفل و یا ابراز امیدواری ختم نمی‌شود.

 امروزه جنبش‌ها و کمپین‌های اجتماعی متعددی در فضای مجازی و خیابان های شهر های بزرگ ایالات متحده آمریکا با خشونت و جرایم نفرت‌محور در حال مبارزه هستند و  مدافعان جامعه و رهبران سازمان‌های مختلف از سطح ملی تا سطح فدرال نیز حمایت خود را از مبارزه علیه این جنایات نفرت‌محور اعلام کرده‌اند.

لازم به ذکر است که پس از  فاجعه منطقه کلان‌شهری آتلانتا که درکه در مارس 2021 رخ داد و 8 نفر به دلیل تیراندازی یک مرد سفیدپوست کشته شدند و 6 نفر از آن‌ها زنان آسیایی بودند، جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا اقدامات و تمهیداتی را علیه خشونت ضد آسیایی‌ها اندیشیده است و در ماه می کاخ سفید ابتکاری را برای آمریکایی‌هایی آسیایی‌تبار انجام داد تا به موجب آن عدالت، برابری و فرصت برای تمامی جوامع به طور یکسان برقرار شود.

: برای دریافت مشاوره درباره افزایش جرایم برپایه نفرت علیه آسیایی تبار های آمریکا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «افزایش جرایم برپایه نفرت علیه آسیایی تبار های آمریکا» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید