کد مطلب:  64142 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
رد پای جاسوس افزار پگاسوس در تلفن مقامات اسپانیا

رد پای جاسوس افزار پگاسوس در تلفن مقامات اسپانیا

بر اساس اعلام منابع خبری در اسپانیا تلفن همراه نخست وزیر و وزیر دفاع این کشور آلوده به جاسوس افزار اسرائیلی «پگاسوس» بوده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از مهر، مقامات کشور اسپانیا امروز دوشنبه اعلام کردند که تلفن‌های همراه نخست وزیر و وزیر دفاع این کشور در سال گذشته به نرم افزار جاسوسی پگاسوس که ساخت شرکت اسرائیلی ان اس او (NSO) است، آلوده بوده‌اند.

در همین خصوص فلیکس بولانیوس رئیس شورای وزیران، در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که تلفن همراه پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا در ماه می 2021 دو بار مورد نحمله سایبری قرار گرفته بود و در ادامه تلفن همراه مارگاریتا روبلز وزیر دفاع این کشور  نیز یک بار در ماه های قبل  هدف هک و حمله سایبری قرار گرفت.

بولانیوس ادامه داد : این نفوذها منجر به جمع‌آوری حجم قابل توجهی از داده‌ها شده است و گزارش‌های مربوط به جزئیات این هک‌ها برای تحقیقات بیشتر به دادگاه ملی اسپانیا منتقل شده است.

وی افزود: ما شک نداریم که این یک مداخله غیرقانونی و غیرمجاز است. منشأ آن از سازمان‌های دولتی خارجی است و همچنین مجوز قضائی نداشته است.

پیشتر روزنامه اسرائیلی هاآرتص گزارش داده بود که سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) از بدافزار جاسوسی «پگاسوس» برای هک کردن غیر رسمی تلفن‌های همراه سو استفاده کرده است».

این روزنامه به نقل از کارمندان شرکت ان اس او افزود: مقامات موساد تحت نظارت یوسی کوهن رئیس سابق آن و با اطلاع او از مقر شرکت ان اس او بازدید می‌کردند.

لازم به ذکر است که  بدافزار جاسوسی پگاسوس سال گذشته میلادی پس از انتشار فهرستی از افرادی که احتمالاً در سراسر جهان جاسوسی شده‌اند، از جمله روزنامه نگاران، شخصیت‌های سیاسی و فعالان حقوق بشر، در کانون یک رسوایی جاسوسی جهانی قرار گرفته بود.

 

: برای دریافت مشاوره درباره رد پای جاسوس افزار پگاسوس در تلفن مقامات اسپانیا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «رد پای جاسوس افزار پگاسوس در تلفن مقامات اسپانیا» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید