کد مطلب:  62621 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
رای روز گذشته مجلس به طرح صیانت لغو شد

رای روز گذشته مجلس به طرح صیانت لغو شد

بر اساس اعلام یکی از اعضای کمیسیون بررسی طرح صیانت رای گیری تصویب این لایحه در بخش پایانی جلسه روز گذشته این کمیسیون از سوی معاونت قوانین مجلس ابطال شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، جلال رشیدی کوچی، نماینده شهر مرودشت در مجلس شورای اسلامی و یکی از اعضای کمیسیون بررسی لایه جنجال برانگیز صیانت از کاربران فضای مجازی در صفحه رسمی خود در شبکه مجازی توییتر از ابطال رای گیری جلسه روز گذشته در این کمیسیون از سوی معاونت قوانین مجلس خبر داد.

او در یک توییت چنین نوشت: همان طور که در لایو گفتم کلیات جلسه امروز مورد بحث و مناقشه بود و طبق نامه معاونت قوانین مجلس، رای‌گیری امروز از لحاظ قانونی دارای ایراد و قابل پذیرش نیست.

از سوی دیگر معصومه پاشایی بهرام، نماینده مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی نیز در یک سری توییت در صفحه شخصی خود اظهار کرد: معاونت قوانین مجلس در نامه‌ای به رئیس کمیسیون ویژه ‎طرح حمایت از حقوق کاربران بر اساس قانون آئین‌نامه داخلی مجلس، رای‌گیری امروز کمیسیون ویژه و تصویب کلیات را غیر قانونی دانسته، پس به علت تخلف از مفاد صریح قانون، تصمیم‌گیری شتاب‌زده امروز عملا باطل می‌شود.

روز گذشته کمیسیون ویژه بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی در جلسه امروز خود با 18 رای موافق کلیات این طرح را به تصویب رساند. تصویب کلیات این طرح به صورت ناگهانی از سوی کمیسیون طرح صیانت با واکنش های منفی بسیاری در میان مردم و حتی برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مواجه شد.

بر اساس آخرین اخبار منتشر شده برخی از نمایندگان مجلس درخولاست بازگشت این طرح از کمیسیون ویژه خود به صحن علنی مجلس را مطرح نموده اند.

: برای دریافت مشاوره درباره رای روز گذشته مجلس به طرح صیانت لغو شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «رای روز گذشته مجلس به طرح صیانت لغو شد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید