کد مطلب:  63805 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
رایگان شدن حداقل اینترنت مصرفی کاربران در ایران

رایگان شدن حداقل اینترنت مصرفی کاربران در ایران

بر اساس اعلام وزیر ارتباطات، محاسبه حداقل اینترنت مصرفی کاربران به نرخ رایگان یا نصف قیمت، در دست پیگیری و انجام است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از مهر، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات در حاشیه نشست مشترک مجلس و دولت درباره افزایش قیمت بسته‌های اینترنت از سوی اپراتورها، بدون دریافت مجوز گفت: رتبه جهانی ایران در ارتباطات ثابت بین 140 تا 150 و در ارتباطات سیار بین 70 تا 80 در نوسان است. از آنجایی که اینترنت ثابت در این سال‌ها توسعه پیدا نکرده، رتبه خوبی در این زمینه نداریم.

وی در ادامه افزود: در تمام دنیا مرسوم است که وقتی مردم در محل کار و منزل ساکن هستند از اینترنت ثابت استفاده کنند و زمانی که حرکت می‌کنند به اینترنت سیار متصل شوند، اما از آنجایی که اینترنت ثابت در کشور ما توسعه نیافته، متأسفانه این بار به اینترنت همراه منتقل شده است و به دلیل محدودیت ظرفیت باندهای فرکانسی اپراتورهای موبایل، با افت کیفیت شدید اینترنت رو به رو شدیم.

وزیر ارتباطات با بیان مخالفت با افزایش قیمت اینترنت بدون توسعه شبکه ارتباطی از سوی اپراتور ها عنوان کرد: هرگونه افزایش تعرفه‌ای منوط به تضمین اپراتورهای ارتباطی برای ارتقای کیفیت است. این مسئله باید به تصویب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برسد.

زارع پور با اشاره به اینکه به هیچ وجه موافق افزایش قیمت اینترنت با هدف افزایش سود اپراتورها نیست، تاکید کرد: قرار نیست که اپراتورها با افزایش قیمت، فقط سود خود را ببرند و وضعیت شبکه به همین شکل باقی بماند. مجوز افزایش تعرفه زمانی صادر خواهد شد که اپراتورها برای افزایش کیفیت اینترنت تعهد بدهند و با استفاده از فناوری‌های جدید تضمین کنند که عامه مردم به اینترنت دسترسی پیدا کنند.

در پایان این مقام مسئول در دولت تاکید کرد که محاسبه حداقل اینترنت مصرفی کاربران به نرخ رایگان یا نصف قیمت، در دست پیگیری و انجام است و  دولت وعده‌ای مبنی بر تأمین حداقل استاندار اینترنت مصرفی جامعه را به مردم داده بود که در این زمینه برنامه ریزی‌هایی برای تأمین این حداقل اینترنت به صورت رایگان و یا با نصف قیمت انجام شده است.

 

 

: برای دریافت مشاوره درباره رایگان شدن حداقل اینترنت مصرفی کاربران در ایران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «رایگان شدن حداقل اینترنت مصرفی کاربران در ایران» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید