کد مطلب:  60112 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
رایزنی اقتصادی ایران و سوریه در دمشق

رایزنی اقتصادی ایران و سوریه در دمشق

عمرو سالم، وزیر تجارت داخلی و حمایت از مصرف کننده سوریه، با مصطفی اثباتی، مشاور و نماینده وزیر دفاع ایران در امور همکاری اقتصادی با سوریه دیدار کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از خبرگزاری سوریه(سانا)، عمرو سالم، وزیر تجارت داخلی و حمایت از مصرف کننده سوریه، با مصطفی اثباتی، مشاور و نماینده وزیر دفاع ایران در امور همکاری اقتصادی با سوریه و هیئت همراه وی دیدار کرد.

دو طرف، تقویت روابط اقتصادی و مبادله تجاری بین دو کشور و سرعت بخشیدن به فرآیند اجرای قراردادها را بررسی کردند.

وزیر تجارت داخلی سوریه گفت: یک هیئت از وزارت تجارت داخلی و حمایت از مصرف کننده سوریه با هیئت ایرانی برای بررسی راهکارهای تسریع اجرای توافقنامه‌ها و یادداشت‌های تفاهم نامه قبلی از جمله تاسیس فروشگاه مشترک مواد غذایی در مجمع امویین در دمشق همکاری می‌کند.

از سوی دیگر مشاور وزیر دفاع ایران نیز بیان کرد: تا زمان دستیابی به توافق برای اجرای قراردادهای قبلی و پیاده سازی آنها به نفع هر دو کشور، هیئت ایرانی در سوریه می‌ماند.

لازم به ذکر است یک منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: هر روز که از اشغالگری ترکیه در اراضی سوریه می‌گذرد، نیات حزب عدالت و توسعه حاکم بر ترکیه به ویژه در زمینه حمایت از تروریسم و گروه‌های مندرج در فهرست شورای امنیت آشکارتر می‌شود.

منبع مذکور تاکید کرد: دمشق این اقدامات ترکیه را محکوم و آنرا اقدامی تجاوزکارانه و ناقض حاکمیت و استقلال و تمامیت ارضی سوریه می‌داند. این در راستای سیاست خصمانه و تجاوزکارانه نظام ترکیه از 10 سال پیش است که مبتنی بر نقض حاکمیت ملی کشور همسایه و هدف قرار دادن امنیت و ثبات و صلح در آن است.

این منبع در پایان گفت: سوریه از دبیرکل سازمان ملل و شورای امنیت می‌خواهد موضعی آشکار در قبال اقدامات متجاوزانه ترکیه اتخاذ کند که متناسب با قطعنامه‌‌های شورای امنیت درباره احترام به حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی سوریه باشد. سوریه حق خود را برای واکنش به اقدامات ترکیه براساس قانون اساسی و قوانین بین‌المللی محفوظ می‌داند. 

 

 

: برای دریافت مشاوره درباره رایزنی اقتصادی ایران و سوریه در دمشق فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «رایزنی اقتصادی ایران و سوریه در دمشق» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید