کد مطلب:  61207 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
راه اندازی موزه فرش در آذربایجان غربی

راه اندازی موزه فرش در آذربایجان غربی

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی از ایجاد موزه فرش در این استان خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از مهر، جلیل جباری ،مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی با اشاره به ظرفیت های بی نظیر این استان در تولید و صادرات فرش دست بافت بر لزوم ایجاد یک موزه فرش در این استان تاکید کرد و گفت: با توجه به ظرفیت و پتانسیل‌های کم نظیر در زمینه فرش جای خالی این موزه در استان احساس می‌شود که تلاش داریم با همکاری بخش خصوصی در شهرهای خوی، تکاب و ارومیه اقدام به راه اندازی موزه فرش بکنیم.

جباری در این مورد افزود: شهرستان‌های تکاب و خوی مهمترین قطب‌های تولید فرش استان هستند و در کنار شهرستان‌های فوق، تقریباً در تمامی شهرستان‌های استان فرش بافی رواج داشته و بوکان، شاهین دژ، میاندوآب، مهاباد، ارومیه از دیگر نقاط مهم تولید فرش دستباف است.

وی از پرداخت بیش از 418 میلیارد ریال وام و تسهیلات به بخش صنایع دستی و گردشگری در استان آذربایجان غربی به دلیل شیوع بیماری کرونا خبر داد و خاطر نشان کرد: از این میزان 131 میلیارد ریال تسهیلات مربوط به فعالان هنرهای صنایع دستی و مابقی در بخش گردشگری است.

در پایان مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان غربی  نرخ سود تسهیلات در مناطق توسعه‌یافته را 14 درصد و در مناطق کمتر توسعه‌یافته 10 درصد اعلام کرد و بیان کرد: دوران مشارکت و تنفس این تسهیلات در مجموع 24 ماه با بازپرداخت 60 ماهه است.

: برای دریافت مشاوره درباره راه اندازی موزه فرش در آذربایجان غربی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «راه اندازی موزه فرش در آذربایجان غربی» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید