کد مطلب: 56164 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
راه اندازی بیمارستان صحرایی در اصفهان

راه اندازی بیمارستان صحرایی در اصفهان

رئیس بیمارستان صدوقی اصفهان گفت: بیمارستان صحرایی با ظرفیت ۷۰ تخت بستری راه‌اندازی شد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : بیمارستان صحرایی پیش‌تر فقط در مواقع بحرانی مانند 8 سال دفاع مقدس در مناطق عملیاتی دید‌ه می‌شد، حالا بیمارستان شهید صدوقی اصفهان برای مختل نشدن درمان بیماران غیرکرونایی اقدام به برپایی یک بیمارستان صحرایی کرده است.

سیدرضا مرتضویان در مورد برپایی بیمارستان صحرایی اظهار داشت: این بیمارستان صحرایی بخشی از بیمارستان شهید آیت‌الله صدوقی است که با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و معاونت درمان برپا شده است، بنا بر این شد که ما فضایی را تعبیه و تعدادی از بیماران کرونایی را اینجا مستقر کنیم.

رئیس بیمارستان صدوقی اصفهان بیان کرد: ظرفیت فعلی ما در این بیمارستان صحرایی 70 تخت بستری است که این تخت‌ها شامل 6 تخت آی‌سی‌یو و تخت‌های اورژانس و بخش بستری بیماران حاد تنفسی است.

وی با بیان اینکه "آماده شرایط بحرانی‌تر هم هستیم"، تصریح کرد: ما ظرفیت افزایش تا 2 برابر این امکانات را داریم.

مرتضویان خاطرنشان کرد: در زمان حاضر در این بیمارستان صحرایی 40 نفر کادر درمان مشغول خدمت‌رسانی بیماران کرونایی هستند.

به گزارش تسنیم هرچند این بیمارستان با تمام تجهیزات لازم مانند رادیولوژی، دارو‌خانه، اورژانس و آزمایشگاه مشغول به کار شده است ولی تنها با رعایت اصول و دستورالعمل‌های بهداشتی می‌توان شاهد کاهش شیوع این بیماری منحوس شد.

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «راه اندازی بیمارستان صحرایی در اصفهان»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 5 = ?