کد مطلب:  66242 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رئال مادرید، رکورددار فتح سوپرجام اروپا

رئال مادرید، رکورددار فتح سوپرجام اروپا

تیم رئال مادرید برای پنجمین بار قهرمانی مسابقات سوپرجام اروپا را از آن خود ساخت.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مهدی زارعی-

تیم فوتبال رئال مادرید که شش دهه قبل با برتری مقابل اینتراخت فرانکفورت برای پنجمین بار پیاپی قهرمان باشگاههای اروپا شده بود، پس از 62 سال برای کسب یک جام دیگر در برابر رقیب آلمانی قرار گرفت و این بار نیز با برتری در برابر فرانکفورت، قهرمانی سوپرکاپ اروپا را از آن خود ساخت.

در سال 1960 رئالی ها برای برتری مقابل فرانکفورت به دو معجزه گر نیاز داشتند. فرانس پوشکاش که به تنهایی 4 گل زد و آلفردو دی استفانو که 3 بار دروازه حریف را باز کرد تا تیم آلمانی بازی را(7-3) باخته و به نایب قهرمانی بسنده کند. در آن زمان رئال دست نیافتنی به نظر می رسید. همان طور که همچنان دست نیافتنی است.

رئالی ها که چندی قبل با برتری(1-0) مقابل لیورپول برای چهاردهمین بار قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را از آن خود ساخته بودند، در برابر فرانکفورتی قرار گرفتند که شگفتی ساز رقابتهای لیگ اروپا لقب گرفت و این جام را از آن خود ساخت.

استادیوم المپیک هلسینکی فنلاند که در سال 1952 افتتاحیه و اختتامیه بازیهای المپیک در آن برگزار شد، این بار میزبان سوپرجام اروپا بود. جامی که رئال بارها افتخار کسب آن را داشته اما فرانکفورت هرگز فرصت بازی در آن را به دست نیاورده بود.

در تقابل دو تیم، رئال با روش(3-3-4) در برابر روش (3-2-2-3) فرانکفورت قرار گرفت. رئالی ها تنها یک اسپانیایی را در ترکیب خود می دیدند: دنی کارواخال که در دقیقه 85 تعویض شد. اما با ورود دنی سبایوس به میدان، لیست رئالی ها از بازیکن اسپانیایی خالی نماند.

در مقابل، فرانکفورتی ها که چهار آلمانی را در ترکیب خود می دیدند، در نیمه اول چندین بار تا آستانه گلزنی پیش رفتند. اما بی دقتی بازیکنان این تیم و درخشش تیبو کورتوآ دروازه بان رئال، فرصت گلزنی را از آنها گرفت. بهترین فرصت فرانکفورت زمانی بود که دایچی کامادا در موقعیت تک به تک قرار گرفت اما ضربه او که با پای چپ نواخته شد، دقت کافی را نداشت و توسط دروازه بان رئال مادرید مهار شد.

Real Madrid 2-0 Eintracht Frankfurt: European Super Cup – as it happened

پس از حملات اولیه فرانکفورت، کم کم رئال بر بازی حاکم شد. حتی یک بار مدافعین فرانکفورت توپ را از روی خط دروازه خودی بیرون کشیدند اما سرانجام روی یک ارسال و با ضربه سر کریم بن زما، توپ به وینیسیوس جونیور رسید و پاس او، داوید آلابا را در برابر دروازه خالی قرار داد تا رئال مادرید در دقیقه 37 از حریف خود پیش بیفتد و نیمه اول با همین نتیجه خاتمه یابد.

در نیمه دوم به نظر می رسید که فرانکفورت برای زدن گل مساوی تلاش کند اما شاگردان اولیور گلاسنر اتریشی چنین توانی را نداشتند و تاکتیک های کارلو آنچلوتی عملا کار را به سود رئال تمام کرد. با شوت کریم بن زما در دقیقه 65 و به ثمر رسیدن گل دوم رئال مادرید، عملا کار تمام شد و پس از آن، به جز تعویض های پرشمار دو تیم، اتفاق خاصی رخ نداد.

رئال با این برد برای پنجمین بار برنده سوپرجام اروپا شد تا از این نظر نیز رکورددار این رقابتها لقب گیرد.

: برای دریافت مشاوره درباره رئال مادرید، رکورددار فتح سوپرجام اروپا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «رئال مادرید، رکورددار فتح سوپرجام اروپا» در کادر زیر بنویسید :

9 - 5 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید