کد مطلب:  61821 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دینامیت، پر فروش ترین فیلم هفته گذشته سینما

دینامیت، پر فروش ترین فیلم هفته گذشته سینما

بر اساس آمار منتشر شده فیلم دینامیت با بیش از 41 میلیارد با فاصله زیاد صدرنشین پرفروش ترین فیلم های این هفته شد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از سینماتیکت، هفته پایانی دی ماه 1400 با صدر نشینی فیلم دینامیت سپری خواهد شد و رکورد بسیار مهمی از خود به جای خواهد گذاشت.

فیلم کمدی دینامیت به کارگردانی مسعود اطبایی و تهیه کنندگی ابراهیم عامریان یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های ایرانی بوده که مدت نسبتا طولانی است که هیچ فیلمی نتوانسته جایگاه اول را از آن بگیرد. داستان این فیلم درباره دو دانشجو بوده که با نقل مکان به ساختمانی جدید با همسایه‌هایی متفاوت، درگیر مشکلاتی می‌شوند.

دیگر فیلم پرفروش این روز های سینما، گشت ارشاد 3 به کارگردانی و تهیه کنندگی سعید سهیلی دنباله ای بر سری گشت ارشاد می باشد و این فیلم در جدول فیلم های پرفروش این هفته در ایران و هفته پایانی دی 1400 قرار دارد. داستان گشت ارشاد 3 درباره حسن و عطادو نفر از سه شخصیت اصلی این سری فیلم ها می باشد که پس از سالها به ایران باز می گردند. آنها برای امرار معاش به نوازندگی در خیابان‌ها مشغول می‌شوند و در نهایت تصمیم می‌گیرند آلبوم خود را منتشر کنند. اما به لحاظ مالی در تنگنا هستند و به همین خاطر برای رسیدن به خواسته خود درگیر دزدی می‌شوند.

سومین فیلم پرفروش این هفته نیز آخرین ساخته اصغر فرهادی به نام قهرمان می باشد که در جشنواره های مختلف توانسسته است نامزد کس جایزه شود اما متاسفانه تا بهاین لحظه در گلدن گلوب ناکام بوده است.این فیلم تا به این لحظه یکی از فیلم های ایرانی است که تحسین منتقداتن را در داخل و خارج از کشور در پی داشته است و احتمال انتخاب ان به عنوان نماینده سینمای ایران در مراسم اسکار امسال وجود دارد.

چهارمین فیلم پرفروش این هفته فیلم بی همه چیز ساخته محسن قرایی و نوشته محسن قرایی و محمد داوودی است. این فیلم در سال 1399 ساخته شده است اما به دلیل محدودیت های گرونا اکران آن تا اواخر پاایز امسال و باز شدن سینماها تاخیر خورد. این فیلم که با اقتباسی آزاد از نمایشنامه مشهور ملاقات بانوی سالخورده نوشته فردریش دورنمات ساخته شده‌است از تاریخ 24 آذرماه 1400 در سینماهای ایران به نمایش عمومی درآمد.

پنجمین فیلم پر فروش این هفته آتابای نام دارد. فیلیمی به کارگردانی نیکی کریمی و نویسندگی هادی ججازی فر است که در سال 1398 ساخته شده است. این فیلم نخستین‌بار در سی‌وهشتمین دوره جشنواره فیلم فجر و پس از آن از 3 آذر 1400 در سینماهای ایران به صورت عمومی به نمایش درآمد.

آتابای در سی‌وهشتمین دورهٔ جشنوارهٔ فیلم فجر نامزد دریافت سیمرغ بلورین در 5 بخش و همچنین فیلم برگزیده منتقدان و نویسندگان ماهنامه فیلم در شماره اسفندماه 1398 شده‌است. این فیلم در جشنواره فیلم آسیا پاسیفیک 2021 حضور دارد.

رتبه نام فیلم میزان فروش کل
1 دینامیت 33,754,962,100
2 گشت ارشاد 3 11,556,475,250
3 قهرمان 5,798,190,402
4 بی همه چیز 4,740,599,100
5 آتابای 4,740,591,100

 

: برای دریافت مشاوره درباره دینامیت، پر فروش ترین فیلم هفته گذشته سینما فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «دینامیت، پر فروش ترین فیلم هفته گذشته سینما» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید