کد مطلب:  60148 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
دیدار وزرای خارجه ایران و انگلیس در حاشیه اجلاس سازمان ملل

دیدار وزرای خارجه ایران و انگلیس در حاشیه اجلاس سازمان ملل

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و انگلیس در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در خصوص موضوعات دوجانبه، برجام و افغانستان به گفتگو پرداختند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از تسنیم، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و الیزابت تراس وزیر خارجه جدید انگلیس در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در خصوص موضوعات دوجانبه، برجام و وضعیت افغانستان به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این نشست با بیان اینکه بازسازی روابط دوجانبه نیازمند اقدامات جدی است، بر لزوم  بازپرداخت بدهی 40 ساله این کشور به ایران تأکید کرد.

وزیر امور خارجه گفت: دولت آمریکا با سکوت و همراهی اروپا، همچنان به اعمال تحریم‌های غیرقانونی خود ادامه می‌دهد و همزمان ادعای بازگشت به برجام را دارد، این تناقض آشکاری است که به‌دقت توسط مردم ایران مشاهده می‌شود. برای دولت فعلی ایران معیار و سنجه، اقدام و عمل قابل اندازه‌گیری از سوی طرف‌های مقابل در برجام است و حرف ملاک نخواهد بود.

در این نشست همچنین در خصوص موضوعات کنسولی از جمله موضوع زندانیان دوتابعیتی بحث شد.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه بر ضرورت توجه به وضعیت انسانی در یمن و بحرین تأکید کرد. وی در خصوص افغانستان نیز تصریح نمود که تشکیل یک دولت فراگیر که بازتاب‌دهنده ترکیب قومی و جمعیتی این کشور باشد، تنها راه‌حل جامع برای ثبات و صلح پایدار در افغانستان است.

در این دیدار، وزیر خارجه انگلیس نیز تاکید کرد که این کشور برای بازپرداخت بدهی‌های خود به ایران آمادگی دارد.

الیزابت تراس با اشاره به توافق هسته‌ای، عنوان کرد: در موضوع برجام، در زمان حاضر موضوع اصلی توجه همه طرف‌ها به زمان آغاز فرآیند گفت‌وگوهاست.

وزیر خارجه انگلیس همچنین از جمهوری اسلامی ایران بابت تسهیل خروج اتباع باقی‌مانده انگلیسی در افغانستان، تشکر کرد.

: برای دریافت مشاوره درباره دیدار وزرای خارجه ایران و انگلیس در حاشیه اجلاس سازمان ملل فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «دیدار وزرای خارجه ایران و انگلیس در حاشیه اجلاس سازمان ملل» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید