کد مطلب: 59785 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سفر وزیر امورخارجه به دمشق

سفر وزیر امورخارجه به دمشق

بشار اسد در دیدار وزیر امور خارجه از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از سوریه قدردانی کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به آسمونی، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان که در راس هیأتی به کشور سوریه سفر کرده است،  با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه دو کشور به گفتگو وتبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با تبریک برگزاری موفق انتخابات ریاست جمهوری سوریه و همچنین پیروزی های سیاسی، میدانی و بین المللی سوریه، سلام مقامات عالیه کشورمان به بشار اسد، رئیس جمهور سوریه را ابلاغ و گزارشی از نشست منطقه ای حمایت از عراق که روز گذشته در بغداد برگزار شد، ارائه کرد.

امیرعبداللهیان همچنین با اشاره به همکاری های دو کشور در حوزه های اقتصادی، ضرورت فعال سازی کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی و دیگر ساز و کارهای موجود در این زمینه را مورد تاکید قرار داد.

رئیس جمهور سوریه نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حمایت های جمهوری اسلامی از سوریه، دیدگاه های خود در خصوص همکاری های دو کشور در حوزه های دو جانبه و همچنین همکاری ها در موضوعات منطقه ای و بین المللی را تشریح کرد.

امیرعبداللهیان پیش از این هم با فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه دیدار کرده بود.

وزیر خارجه پیش از سوریه به منظور شرکت در نشست منطقه ای حمایت از عراق به بغداد سفر کرد و ضمن سخنرانی در این نشست با مقامات عراقی و برخی از مقامات حاضر دیدار و گفت و گو کرد.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «سفر وزیر امورخارجه به دمشق»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 9 = ?