کد مطلب:  60168 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
دیداروزیر امورخارجه ایران با همتای اندونزیایی اش در نیویورک

دیداروزیر امورخارجه ایران با همتای اندونزیایی اش در نیویورک

حسین امیرعبداللهیان در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با رتنو مرسودی وزیر خارجه اندونزی در خصوص همکاری‌های دوجانبه رایزنی و تبادل نظر کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از تسنیم، حسین امیرعبداللهیان در ادامه دیدارهای وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با رتنو مرسودی وزیر خارجه اندونزی در خصوص همکاری‌های دوجانبه رایزنی و تبادل نظر کرد.

وزیر خارجه اندونزی در این دیدار، بر حفظ و ارتقا روابط با تهران تاکید کرد و آن را برای جاکارتا حائز اهمیت توصیف و برای برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور اعلام آمادگی کرد.

مرسودی با تشکر از جمهوری اسلامی ایران بابت صادرات اقلام دارویی به اندونزی، از آمادگی کشورش برای گسترش روابط تجاری با ایران از جمله در زمینه صادرات روغن نخل خبر داد.

اما در مقابل، وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به سابقه 70 ساله روابط دیپلماتیک میان دو کشور، تصریح کرد که در دولت جدید جمهوری اسلامی ایران روابط با آسیا یکی از اولویت‌های مهم و اصلی بوده و در میان کشورهای آسیایی اندونزی از کشورهای استراتژیک برای سیاست خارجی ایران است.

حسین امیرعبداللهیان همچنین از حمایت‌های اندونزی در مجامع بین‌المللی از جمهوری اسلامی ایران تقدیر و تشکر کرد.

وزیر امور خارجه با یادآوری مذاکرات صورت‌گرفته در زمینه گسترش همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف از جمله بهداشتی، صنعتی، کشاورزی و فناوری، بر آمادگی جمهوری اسلامی جهت برگزاری کمیسیون مشترک در اولین فرصت و همچنین نهایی کردن موافقتنامه تجارت ترجیحی، تأکید کرد.

امیرعبداللهیان همچنین خاطرنشان کرد که ضروری است تا طرفین بر فعال کردن حوزه‌هایی نظیر گردشگری و تبادلات مردمی نیز تمرکز کنند.

: برای دریافت مشاوره درباره دیداروزیر امورخارجه ایران با همتای اندونزیایی اش در نیویورک فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «دیداروزیر امورخارجه ایران با همتای اندونزیایی اش در نیویورک» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید