کد مطلب:  59600 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سفر وزیر امور خارجه عراق به ایران

سفر وزیر امور خارجه عراق به ایران

فؤاد حسین وزیر امور خارجه عراق که به تهران سفر کرده بعدازظهر امروز با محمدجواد ظریف دیدار کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
به گزارش آسمونی، فؤاد حسین، وزیر امور خارجه عراق که به تهران سفر کرده، بعدازظهر امروز با حضور در محل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

سعید خطیب زاده سخنگوی دستگاه دیپلماسی دیروز  18 مرداد ماه در نشست هفتگی با خبرنگاران درباره سفر وزیر خارجه عراق به ایران گفته بود که این سفر در دستورکار است و به زودی انجام خواهد شد. 

وی درباره اخبار منتشر شده مبنی بر این‌که وزیر خارجه عراق قرار است در این سفر از رئیس جمهور کشورمان برای شرکت در نشستی امنیتی با حضور برخی کشورهای منطقه از جمله ترکیه و سوریه دعوت کند، نیز اظهار داشت: گمانه زنی درباره محتوای پیام که برای رئیس جمهور ارسال خواهد شد، زود است و ما برای پیامی که دریافت می‌کنیم تصمیم خواهیم گرفت.

خطیب‌زاده در عین حال بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره منادی گفت‌وگوهای منطقه‌ای بوده و همه تلاش خود را کرده که کشورهای دیگر را نیز به چنین مراودات و ترتیبات منطقه‌ای دعوت کند. قطعا کشور برادر عراق نیز می‌تواند نقش مهمی در این راستا داشته باشد.

لازم به ذکر است، منابع خبری پیش از این از سفر وزیر خارجه عراق به تهران جهت دعوت از رئیس جمهور اسلامی ایران برای شرکت در نشستی امنیتی با حضور برخی کشورهای منطقه از جمله عربستان سعودی، ترکیه و سوریه خبر داده بودند.

: برای دریافت مشاوره درباره سفر وزیر امور خارجه عراق به ایران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «سفر وزیر امور خارجه عراق به ایران» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید