کد مطلب:  61875 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
دیدار رئیسی و جمعی از ایرانیان مقیم روسیه

دیدار رئیسی و جمعی از ایرانیان مقیم روسیه

شب گذشته آیت الله ایراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان در ادامه سفر خود به روسیه با جمعی از ایرانیان مقیم در روسیه دیدار کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه‌های سفر خود به مسکو شب گذشته چهارشنبه 9 دی 1400 با جمعی از ایرانیان مقیم روسیه دیدار کرد و طی سخنرانی در این مراسم گفت: در گزارشی که سفیر ایران در روسیه و فعالان اقتصادی در این جلسه ارائه دادند، آسیب شناسی بسیار خوبی انجام شده بود اما ما نیازمند آسیب زدایی و رفع مشکلات هستیم.

رئیسی با اشاره به دیدار خود با ولادیمیر پوتین افزود: احساس این بود که اراده جدی برای رفع موانع و مشکلات در مسیر ارتقا و توسعه همکاری‌های مشترک وجود دارد. بخشی از این دیدار به مسائل مشترک دو کشور در زمینه‌های اقتصادی و توسعه روابط اختصاص داشت، اما بخش دیگر به نقش قدرتمند ایران و روسیه در منطقه و مسائل بین‌المللی مرتبط بود. برداشت از این دیدار و گفت‌وگو این بود که مسئولین هر دو کشور بدنبال مرتفع کردن مشکلات و توسعه روابط هستند.

آیت الله رئیسی با اشاره به امکان ایجاد بستر مناسب برای صادرات کالاهای داخلی به بازار روسیه بیان کرد: رییس جمهور روسیه هم گفت که سهم ایران در بازار این کشور حتما می‌تواند ارتقاء پیدا کند. آمارها نشان می‌دهد به همت بازرگانان و تجار کشورمان و مسئولین، صادرات افزایش یافته است.

رئسی جمهور در خصوص رفع مشکلات دانشجویان مقیم در کشور روسیه گفت: حتما وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدامات لازم را برای حل مشکلات این دانشجویان انجام دهند. همه ایرانیان در هر کجای جهان باید نگاهشان به رشد و پیشرفت ایران باشد و توان خود را برای اینکار صرف کنند.

در پایان آیت الله رئیسی با اشاره به آخرین تصمیمات شورای عالی ایرانیان خارج از کشور خاطر نشان کرد: رفت و آمد برای ایرانیان خارج از کشور باید تسهیل شود و لازم است مشکلات دانشجویان خارج از کشور نیز کاهش یابد.

 

 

: برای دریافت مشاوره درباره دیدار رئیسی و جمعی از ایرانیان مقیم روسیه فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «دیدار رئیسی و جمعی از ایرانیان مقیم روسیه» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید